GüncelGündem

Meteoroloji Uzmanı Uyardı: ‘İzlanda Alçak Basıncı, Sibirya Yüksek Basıncı Birleşti’

Paylaş:

Murat Acar, Meteoroloji Genel Müdürlüğü bünyesinde, dünyanın içerisinde bulunduğu iklim değişikliğinin sonuçlarına ilişkin çalışmalar yapıldığını söyledi. Acar, iklim değişikliği konusunun bugünden yarına olan bir şey olmadığını, uzun yıllardır süregelen bir durum olduğuna dikkat çekerek, “Tabii kısa kısa periyotlarda, küçük küçük olaylarda bunun etkilerini yavaş yavaş görme ihtimalimiz var. Türkiye’de yaşanan seller, ölümlere yol açan fırtına, meteorolojik ekstrem hadiselerin iklim değişikliğine direkt olarak bağlanılmasından ziyade uzun yıllardır süren bir periyotun sonunda bunları ufak ufak görmeye başlayabiliriz şeklinde söyleyebiliriz” dedi.

‘İZİN VERİLİRSE BU DENGE SAĞLANIR’

Kasım ayının başında tüm Türkiye genelinde hava sıcaklıklarının yüksek seyretmesinin olağanüstü bir durum olmadığını aktaran Acar, buna karşın sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde olduğunu söyledi. Acar, “Ancak bunun sonrasında atmosfer dengeyi sağlamaya çalışıyor; uzun süre bir soğuk hava, uzun süre bir sıcak hava olduğu zaman, arkasından bunun tam tersi koşulları beklememiz lazım. Bunu iklim değişikliğine bağlamak doğru olmaz. Atmosfer dengeyi sağlamaya çalışıyor. İklim değişikliği evet, bütün dünyada kabul edilen bir şey. Geçenlerde yaşanan bu ekstra meteorolojik hadiselerin sebebi, iklim değişikliğine direkt olarak bağlanamaz; ama tabii etkisi var. Dediğim gibi atmosfer dengeyi sağlamaya çalışıyor; bunu biz bozuyoruz, insanlar bozuyor. İzin verilirse bu denge sağlanır” değerlendirmesinde bulundu.

3 BASINCA DİKKAT!

Türkiye’yi en çok etkileyen meteorolojik sistemlerin; İzlanda alçak basıncı, Sibirya yüksek basıncı ve Azor yüksek basıncı olduğunu bildiren Acar, son günlerdeki soğumanın İzlanda alçak basıncı ve Sibirya yüksek basıncının birleşmesiyle oluştuğunu söyledi. Acar, “Şu anda çarşamba günü beklediğimiz sistem, Akdeniz üzerinden geliyor. Önce Akdeniz’in etkilerini göreceğiz. Daha sonra yine kış mevsimine girdiğimiz için Sibirya yüksek basıncının da aşağı çökmesiyle beraber soğuk hava beslemesi olacak. İkisinin birleşmesiyle beraber bu hafta da yine doğu kesimlerde kar yağışlı bir sistem göreceğiz gibi görünüyor” diye konuştu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu