AktüelEğitimGüncelGündemSiyasetTürkiye

MHP’nin ‘Yeni Ders’ Teklifi Meclis’te!

Paylaş:

MHP Mersin Milletvekili Olcay Kılavuz, TBMM’de gerçekleştirdiği basın toplantısında, uyuşturucu ve madde bağımlılığının, milli güvenlik sorunu olduğunu dile getirdi.

Bu konuda kapsamlı eylem planı ve mücadele stratejisinin ortaya konulması gerektiğini belirten Kılavuz, “Uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadelede toplumsal farkındalıklar yaratılmalı, ailelerin ve gençlerin bilinçlenmesine yönelik bilgilendirici konferanslar, eğitici yayınlar, sportif, sanatsal ve kültürel çalışmalara ağırlık verilmeli” dedi.

Kılavuz, psikolog ve sosyologların, uyuşturucu ile mücadele sürecine dahil edilmesini önererek, “Uyuşturucu ve madde bağımlılığına yönelik sağlık merkezleri kurularak sonuç alıcı tedaviler yapılmalı. Tedavi olarak bağımlılıktan kurtulan bireylerin sosyal yaşama uyum sağlayabilmesi adına çalışmalar yürütülmeli” ifadelerine yer verdi.

Milli ve manevi değerlerin, uyuşturucu ve madde bağımlığına karşı en büyük silahlardan olduğunu vurgulayan Kılavuz, şu sözleri kullandı:

“Türk gençliğinin damarlarındaki asil kanı kirletmemesi adına var gücümüzle çalışmalı, onları çağın vebasından ve geleceğimizi karartmak isteyen kirli ellerden korumalıyız. ‘Uyuşturucu ve madde bağımlılığı ile mücadele’ dersinin, ilköğretim, ortaöğretim, lise ve dengi okullarda zorunlu ders olarak okutulmasına dair kanun teklifimizi, Meclis Başkanlığına sunmuş bulunmaktayız. Kanun teklifimizin komisyondan geçerek yasalaşması en büyük temennimizdir.”

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu