Dünya

Miçotakis, ABD’li siyasetçilerle bir ortaya geldi

Paylaş:

Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, Atina’da ABD Temsilciler Meclisi üyelerinden oluşan heyet ile bir ortaya geldi. Miçotakis’in ABD’li heyet ile Türkiye’yi görüştüğü açıklandı.

Türkiye ile Yunanistan ortasındaki tansiyon tırmanırken gözler bu hafta Prag’da yapılacak Avrupa Siyasi Topluluğu’nun doruğunda. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Yunanistan Başbakanı Miçotakis ortasında bir diyalog olup olmayacağı merak konusu olurken, dün dikkat alımlı bir ziyaret yaşandı.

Yunanistan Başbakanı Miçotakis, ABD Temsilciler Meclisi’nden farklı partilere mensup delegeleri başşehir Atina’da ağırladı.

ABD’li heyetin başında Askeri Münasebetler Komitesi Lideri Adam Smith yer alırken görüşmede Miçotakis’in Türkiye tarafından yapılan “tehlikeli ve çok agresif” açıklamalardan yakındığı öğrenildi. Yunanistan başbakanlığı tarafından yapılan açıklamada Yunanistan’ın toprak bütünlüğünün sorgulanamayacağı da belirtildi.

MÜTTEFİK VURGUSU YAPMIŞTI

Önceki gün partisinin küme toplantısında konuşan Miçotakis, “Bizim sonlarımız mavidir ve gri değildir. Avrupa’daki ve Atlantik’in öbür tarafındaki müttefiklerimiz de bizimle birebir fikirde” tabirini kullandı.

Miçotakis son devirde hem AB hem de ABD’ye Türkiye ile münasebetler konusunu sık sık gündeme getiriyordu.

ERDOĞAN DÜN REAKSİYON GÖSTERMİŞTİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, dün katıldığı bir aktiflikte Yunanistan’ın ABD’den yardım istemesine reaksiyon göstermişti. Erdoğan, “Yunanistan Başbakanı ABD’den yardım istiyor. Neye karşı? Türkiye’ye karşı. Ne yaparsan yap, biz gereği neyse bunu her vakit yapacağız, yapmaya hazırız” tabirlerini kullanmıştı. Erdoğan ayrıyeten, “Mazlumlara yardımda dünyada 1 numarayız. Amerika, Batı değil, 1 numara biziz” demişti.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu