Dünya

Miçotakis İngiliz basınına konuştu: Erdoğan görkemli Osmanlı vizyonu peşinde

Paylaş:

Türkiye ile Yunanistan ortasında gerginlik son devirde karşılıklı açıklama ve adımlarla süratle tırmanırken, Yunanistan Başbakanı Miçotakis İngiliz basınına verdiği röportajda Türkiye tersi açıklamalarını sürdürdü.

Türkiye ve Yunanistan ortasında Ege Adaları ve bir dizi başlıkta büyüyen kriz milletlerarası basında da yakından takip ediliyor.

Son olarak Yunanistan’ın memleketler arası hukuka ters biçimde Ege’deki Midilli ve Sisam adalarına ABD menşeili zırhlı araçlar sevk etmesinin akabinde Türkiye’nin Yunanistan ve ABD’ye nota vermesi tansiyonu artırmıştı. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, geçen hafta yaptığı açıklamada, “Batı Trakya ve adalara yığılan silahlar bizim için mana tabir etmez zira gücümüz bunların çok ötesinde lakin bunun zımnî işgal manasına geldiğini hatırlatırız. Bizim tavsiyemiz ABD’nin Yunanistan’ı yanlış hesaba sevk etmemesi” demişti.

İNGİLİZ GAZETE MİÇOTAKİS’İ ÖVDÜ

Gerilimle ilgili olarak Yunanistan Başbakanı Kiriakos Miçotakis, İngiliz basınına Türkiye ve Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı gaye alan açıklamalarda bulundu. Sunday Times gazetesine verdiği röportajda Miçotakis, Türkiye’nin yanlış bilgiler yaydığını öne sürdü. Cumhurbaşkanı Erdoğan için “Görkemli Osmanlı vizyonunun peşinde” diyen Yunan Başbakan, “Erdoğan bölgesel bir oyuncu olmak istiyor ve herkesin Türkiye’nin büyüklüğünü kabul edeceğini umuyor lakin bu Yunanistan’ın egemenliğine karşı olursa bu türlü bir şey olmayacak” sözlerini kullandı.

İngiliz Sunday Times gazetesi haberde, gelecek temmuzdaki kritik seçimlere hazırlanan Miçotakis’in 2019’da misyona geldikten sonra krizle sarsılan Yunanistan’da “ekonomi alanda bir mucizeye” imza attığı yorumunda bulundu. Haberde, Yunan siyasetinde değerli bir aileden gelen Miçotakis’in ülkeye çektiği dış yatırımlarla Avrupa merkez sağında bir idol haline geldiği belirtildi.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu