Yaşam

Mikrodalgada donmuş pizzayla büyük bir hatalar yapıyoruz

Paylaş:

Dondurulmuş gıdalar, hazır gıdalar ve eve teslim için hazır yemekler kesinlikle zamandan tasarruf sağlar ve yoğun ev çalışanlarının, iş günü saat 17.00’den uzun sürse bile masaya sıcak bir akşam yemeği koymalarına olanak tanır. Dengeli bir menü, çalışma yeteneği için kilit önem taşıyan sağlık bakımı olduğundan, işyerinde fazladan geçirilen saatler aile için hazırlanan lezzetli ve sağlıklı yemeklerin pahasına olmamalıdır.

Mikrodalgada dondurulmuş pizzanın lezzetli olmasının yanı sıra güvenlik açısından da, bunu yaparken hangi hataları yaptığımızı ve bunlardan nasıl kaçınacağımızı bilmek önemlidir.

Yangın riskine, yemeğin mahvolmasına veya pizzanın tadının kaybolmasına yol açan en yaygın hatalar arasında şunlar yer alır:

Karton kutuyu çıkarmayı unutuyorsunuz. Pizzanın donmuş olması ve servise ve yemeye hazır hale gelmesi için mikrodalgada sadece birkaç dakikaya ihtiyaç duyması, pizzayı kartonundan çıkarmadan fırına koyabileceğiniz anlamına gelmez. Kartonun mikrodalgada yeri yoktur, yangın tehlikesi yaratır ve tadı bozar. Dondurulmuş pizzanızı mikrodalgada pişirmek için yanlış tabağı seçmek yaygın bir hatadır.

Dondurulmuş pizzanızı mikrodalgada pişirmek için seramik, cam eşyalar ve yeniden kullanılabilir tabaklar en iyi seçenekleridir. En uygun seçim özel bir mikrodalga tepsisidir. Sık sık mikrodalgada pizza pişiriyorsanız benzer bir tava satın almak akıllıca bir karardır ve buna değer. Bir pişirme kabı seçerken mikrodalga fırında kullanıma uygun olduğunu gösteren sembolün olup olmadığına bakın.

Mikrodalga fırın için etkisiz olmasının yanı sıra sağlığa da zararlı olduğundan metal, kağıt veya strafor plakaları kullanmayın. Optimum gevreklik ve dokuya ulaşmak ve eşit ısıtma sağlamak için uygun hazırlık ve ayarlar kritik öneme sahiptir.

En sık yapılan hatalar arasında en uygun mikrodalga pizzayı seçme kurallarını bilmemekle ilgili hatalar yer alıyor. İnce hamurlu pizza, mikrodalga fırında daha eşit ve hızlı pişme eğilimindedir ve daha gevrek bir dokuya sahiptir.

Kalın kabuk, düzgün pişirilmediği takdirde az pişme riski yaratır ve bu riskleri ortadan kaldırmak ve pizzanın mükemmel şekilde pişmesini sağlamak için daha fazla dikkat ve mutfak becerisi gerektirir. Seçiminiz bol sebzeli ve çok çeşitli soslu bir pizzada kalırsa, oburluğunuz size pahalıya mal olabilir. Önceden pişirilmiş sebzeli bir pizza mikrodalga fırın için en iyisidir, böylece pizza mikrodalgada pişerken pizzanın kabuğunu nemlendirmek için çok fazla su salmazlar.

Peynir konusuna gelince, içinde çok fazla peynir bulunan pizzaları tercih etmeyin, çünkü bunlar eriyip mikrodalgada akabilir.

Mikrodalgaya uygun üst kaplama kombinasyonları şunları içerir: Margarita (domates, fesleğen, mozzarella). Pepperoni ve mantar. Barbekü tavuk.

Mikrodalgada dondurulmuş harika pizzalar için diğer ipuçları :Eşit ısıtma sağlamak ve istenmeyen tat veya kokuların üstten pizzanıza aktarılmasını önlemek için mikrodalga döner tablasını temizleyin. Mikrodalgada pizza pişirmek iki aşamalı bir işlemdir; ilk önce mikrodalganın “buz çözme” fonksiyonunu kullanarak talimatlarda belirtilen süre boyunca pizzanın buzunu çözersiniz veya belirli bir süre bulamazsanız 5-7 dakika içinde çözdürürsünüz. Ancak bundan sonra pizzayı mikrodalgada pişirmeye geçebilirsiniz. Pizzanın pişirilmesi veya mikrodalgada pişirilmesi, boyutuna ve kalınlığına bağlı olarak 3 ile 9 dakika arasında sürer. Bitmiş pizza, hala sıcakken pizza bıçağıyla bir tahta üzerinde kesilir ve pizzanın üzerindeki malzemelerin sertleşmesine yetecek kadar bir veya iki dakika soğuduktan sonra dilimler halinde servis edilir.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu