AktüelGüncelTürkiye

Millet İttifakı parlamenter sisteme dönüş hazırlıklarını tamamlandı

Paylaş:

Millet İttifakı parlamenter sisteme dönüş hazırlıklarını tamamlandı

Millet İttifakı’nı oluşturan siyasi partilerin başkanlık sisteminden parlamenter sisteme dönüş için yaptığı çalışmalarda sona gelindi. CHP, ittifak ortakları İyi Parti, Demokrat Parti ve Saadet Partisi’ne kendi önerilerini sundu. İlk Parti Meclisi toplantısında kesinlikleşecek öneriler arasında OHAL’de Meclis’in işlevlerinin artırılması yer aldı.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Muharrem Erkek tarafından kaleme alınan çalışmada öne çıkanlar şöyle:

► Olağanüstü yönetim usulleri, ve içeriği net olarak düzenlenecek, Meclis’in denetleme etkinliği artırılacak.
► Hükümet istikrar aracı olarak, kurucu güvenoyu ve yapıcı güvensizlik oyu getirilecek. Bununla hükümeti kurmak kolay, düşürmek zor olacak.
► 45 gün içinde yeni hükümet kurulamaması durumunda seçim devreye girecek.
► AYM üyeleri Yargıtay, Danıştay ve Sayıştay’ın kendi mensupları arasından belirleyeceği üyelerle, TBMM’nin, üniversitelerarası Kurul ve TBB Genel Kurulu tarafından gösterilen adaylar arasından nitelikli çoğunlukla seçeceği üyelerden oluşacak. Cumhurbaşkanı 2 üye atayabilecek
► YSK, seçim mahkemesi olarak yeniden yapılandırılacak. Üyeleri Yargıtay ve Danıştay Genel Kurulları tarafından seçilecektir. Kararlarına karşı AYM’ye başvuru hakkı tanınacak.

Birgün

PARS HADJIN YILAN KOVUCU

Hadjin konsantre Yılan Kovucu 100cc/5lt suya seyreltilerek ilaçlama pompası ile yılanın gelmesi istenmeyen bölgelere uygulama yapılır.İklim koşullarına göre 25-35 gün etkisini korur. Yılan, kertenkele, köstebek, akrep gibi sürüngen ve haşeratlara karşı kovucu etkisi vardır. Bölgeden uzak durmasını sağlar.

Kullanımı:Hadjin konsantre yılan kovucu su ile karıştırılarak kullanılır.Bu karışım yılan, kertenkele, akrep vs yaklaşması istenmeyen bölgenin çevresine ilaçlama pompası ya da spreyle uygulanarak bir hat oluşturulur.

Yılan için; 100cc Hadjin/1lt su

Kertenkele için; 100cc Hadjin/5lt su

Akrep için; 100cc Hadjin/2lt su

 

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0216 4426626

0552 3307100-0552 3308100

www.kimyadeposu.com

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları , Seramik-Hamur Tutkalı,Çiçek Tutkalı,Mücellit Tutkalı,Panç Tutkalı,Taş ve Boncuk Tutkalı,Kumaş-Aplike ve Keçe Tutkalı

Transfer Dekopaj Tutkalı,İp ve Dantel Sertleştirme Tutkalı,Ahşap Montaj Tutkalı

Hobi Tutkalı,Puzzle Tutkalı ,Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu