AktüelEğitimGüncelGündemTürkiye

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden ‘abdest’ kampanyası

Paylaş:

Milli Eğitim Müdürlüğü’nden 'abdest' kampanyası

Bursa’da bir ortaokul müdürünün, öğrencilerin harem-selamlık oturması yönünde talimat vermesi, İstanbul’da bir lisede Ramazan ayının başlamasıyla bazı okullarda oruç tutmayan öğrenciler ve öğretmenlerden yalnızca kantin ve mutfakta yemek yemesinin istenmesinin ardından İstanbul Sancaktepe İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından öğrenci velilerine gönderilen broşürde; “Elini, yüzünü yıka’ yerine ‘abdestin al, temiz kal” denilmesi yönünde ifadeler yer aldı.

milli-egitim-mudurlugu-nden-elini-yuzunu-yika-yerine-abdestini-al-temiz-kal-kampanyasi-1000036-1.

ANKA’dan Çağatan Akyol’un haberine göre; broşürde, “Geliniz bu Ramazan-ı Şerif ayını da fırsat bilerek çocuklarımızın sabah uyandığında ‘Yüzünü yıka’ cümlesi yerine ‘Abdestini al evladım’, okuldan geldiğinde ise ‘Ellerini yıka’ cümlesi yerine ‘Abdestini al yavrum’ sözleriyle yetişen bedeni ve fikri temiz bir nesil inşa edecek gönül seferberliği başlatalım” denildi.

milli-egitim-mudurlugu-nden-elini-yuzunu-yika-yerine-abdestini-al-temiz-kal-kampanyasi-1000037-1.

İstanbul İl Müftülüğü tarafından 39 ilçe kaymakamlığına gönderilen yazıda da Diyanet İşleri Başkanlığı ile Türkiye Diyanet Vakfı’nın 9-27 Nisan tarihleri arasında Fatih ve Çamlıca camilerinde düzenlenecek Türkiye Kitap ve Kültür Fuarı’na öğretmenlerin, öğrencilerin, Kuran kursu öğreticileriyle öğrencilerinin ve cami cemaati için katılım çağrısı yapıldı.

Eğitim Sen İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Çayan Çalık, eğitimde alanında yaşanan bu tartışmaları değerlendirdi. Çalık, şunları söyledi:

“EĞİTİMDE LAİK, BİLİMSEL KIRINTILARIN YOK EDİLMESİ ADIMLARI DEVAM EDİYOR

AKP 20 yıllık iktidarı boyunca eğitim alanına dönük çok ciddi saldırıları devreye sokmuş bir siyasi parti. Dolayısıyla biz de Eğitim-Sen olarak bu saldırılara karşı laik, bilimsel, kamusal, demokratik eğitimi korumaya, geliştirmeye dönük mücadelemizi kurulduğumuz günden beri sürdürüyoruz. Ancak özellikle kamuoyunda ‘4 artı 4 artı 4 yasası’ olarak bilinen piyasacı ve gerici yasayla beraber eğitime önemli ölçüde darbe vuran AKP iktidarı, bununla yetinmemiş, her geçen gün eğitimin çoraklaşması konusunda, eğitimin var olan laik, bilimsel kırıntılarının yok edilmesi konusunda adımlarını atmaya devam etmiştir.

milli-egitim-mudurlugu-nden-elini-yuzunu-yika-yerine-abdestini-al-temiz-kal-kampanyasi-1000041-1.

ÖĞRENCİLER VE ÖĞRETMENLER GERİCİ SALDIRILARA MARUZ KALIYOR

Özellikle en son yapılan Şura’yla beraber eğitimin tamamen Diyanet İşleri Başkanlığı’nın hizmetine sokmaya çalışan tavsiye kararlarını, Milli Eğitim bunu resmileştirmeden devreye sokmuş ve her geçen gün eğitim alanında yaşanan saldırılarla öğrencilerimiz ve öğretmenler bu gerici saldırılara maruz kalıyor. Bursa’da başlayan karma eğitim tartışmaları, oruç tutmayanlara dönük sınırlandırmalar, bu çerçevede atılan tüm adımların özellikle müftülükler eliyle, Milli Eğitim’deki var olan eğitim alanına müdahale biçimleri düşünüldüğünde bizim bu saldırılara karşı mücadele perspektifimizi daha da geliştirmemiz gerektiği, toplumun, velilerimizin ve öğrencilerimizin bu saldırılara karşı mutlaka karşı durması gerektiğinin altını çizmek isterim.


ORTAYA ÇIKAN TABLO TAM BİR FELAKETTİR

Örgütlü olduğumuz Sancaktepe ilçesinde, en son bugün ortaya çıkan tablo tam bir felakettir. Çocuklarımız ve toplumumuz için bir felakettir. Seküler hayatın ortadan kaldırılması için tasarlanmış bir eğitim modelinin yavaş yavaş her düzeydeki öğrencimizle bir şekilde temas ettirilmeye çalışıldığına tanık olduk. Sancaktepe Kaymakamlığı bünyesi içerisinde İmam Hatip Mezunları Derneği, İlçe Müftülüğü ve Milli Eğitim Vakfı eliyle dağıtılan bildiriler, öğrencilere ulaştırılmaya çalışılmış, velilere ulaştırılması istenmiştir ve adına da mektup denmiştir. Adeta tebliğ niteliğinde olan bu çalışmanın içerisinde, yüzünü yıkamayı değil, abdest almayı; elini yıkamayı değil, abdest almayı telkin etmeye çalışan yaklaşım biçiminin aslında toplumun kültürel dokusunu bozmaya dönük, bu anlamda tamamen ritüellerini ve yaşam biçimini değiştirmeye dönük bir saldırıyla karşı karşıya olduğumuzu, bütün demokratik, ilerici, aydınlıkçı güçlerin, bu saldırıya karşı mücadele etmesi gerektiğinin altını çizmek istiyoruz.

Bugün ortaya çıkan bu tablo karşısında yine öğrendik ki İl Müftülüğü, kitap fuarı adı altında Fatih ve Çamlıca camilerinde düzenleyecekleri etkinliklere Milli Eğitim’e de davetiye göndererek, 39 ilçe kaymakamlıklarına yazı göndererek öğrencilerin bu kitap fuarına dahil edilmesi konusunda bir çağrıyı da gönderdiklerini öğrendik. Dolayısıyla bu Ramazan ayı boyunca ortaya koydukları bu saldırıların, Ramazanı gerekçe göstererek toplumu dindarlaştırmaya ve kindarlaştırmaya dönük, toplumu ayırt edici, ayrıştırıcı çalışmaların Milli Eğitim bünyesindeki seküler eğitimden yararlanmak isteyen kesimlere de yaygınlaştırılmaya çalışıldığını görüyoruz. Eğitim- Sen olarak bu tür gerici adımlara müsaade etmeyeceğimizi, bunun karşısında da mücadelemizi sürdüreceğimizi ve bu konuda özellikle öğrencilerimizin gelişim sürecinin ve toplumumuzun sağlığının korunması konusunda da velilerimize, bütün yurttaşlarımıza bir görev düştüğünün de farkındayız. Dolayısıyla bütün bu saldırılar karşısında laik, bilimsel, kamusal, eğitimi savunmaya devam edeceğiz.”

GAZ BETON ÜRETİMİ VE ALÜMİNYUM PASTA 

GAZ BETON ÜRETİMİ için,dolgu maddesi olarak silis kumu ve kireç kullanılır. Ayrıca bağlayıcı olarak alçı ve beyaz çimento kullanılırken, gaz betonu kabartmak ve gözenek oluşturmak içinse Pars alüminyum tozu ve Pars alüminyum pasta kullanılır. Birde bunu harç haline getirmek için bir miktar su eklenir. Gaz beton üretimi, tamamen teknik bir konudur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Üretiminde Kullanılan Hammaddeler

Kuvarsit

Çimento

Kireç ve alçıtaşıdır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Gaz Beton, Gözenek Oluşturucular

Pars Alüminyum Toz

Pars Alüminyum Pasta

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum toz, tehlikeli ve ithal bir malzemedir.Ülkemizde bir çok firma bu tozun kullanımını bırakmıştır. Diğer alüminyum tozlarından farkı aktif özelliğinin fazla oluşudur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars Alüminyum pasta,
Pars alüminyumdan farkı su bazlı oluşu ve yarı katı yarı pasta formunda tehlikesiz oluşu kullanım sebebi olmaktadır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA’DA

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,dermag deri tabaklama,deri kimyasalları,nanotozlar,pars alüminyum pasta,ferro alaşım tozları,nanomikron tozlar,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

 

Jurnalci.com

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu