Milli Görüş Cihangir İslam’a sahip çıktı!

Saadet Partisi İstanbul Milletvekili Prof. Dr. Cihangir İslam’ın TBMM’deki konuşmasının yankıları sürüyor… Cihangir İslam Meclis kürsüsünden yaptığı konuşmasında AKP’lilere “içinizden kaçı 15 Temmuz’da sokaktaydı” diye sorarak, “Aciz bir kula kulluk ediyorsunuz, en çok aldanana kulluk ediyorsunuz; Allah’a kulluk etmiyorsunuz, âciz bir kula kulluk ediyorsunuz” demişti.

Bu sözler Meclis’te AKP’lileri ayağa kaldırmış, hemen ardından ise Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Cihangir İslam’ın tweetleri ile ilgili soruşturma başlatması dikkat çekmişti.

AKP’li yöneticilerin Cihangir İslam’a tepkileri devam ederken, Saadet Partisi’nin tavrı merak konusu olmuştu. Bugün Milli Görüş’ün gazetesi Milli Gazete de yaptığı haberle Cihangir İslam’a sahip çıktı. Gazete haberinde Cihangir İslam’ın konuşması sonrasında, yandaş medyanın ve AKP’li trollerin saldırıya geçtiğini yazdı. Ayrıca 15 Temmuz FETÖ darbe girişi sırasında Cihangir İslam’ın hükümetin yanında yer aldığını söylediği ve darbeye karşı sokağa çıktığı mesajlar da paylaşıldı. Ayrıca Cihangir İslam da Saadet Partisi’nin İstanbul Bağcılar’daki toplantısına katıldığını ve kendisini muhteşem bir kalabalığın karşıladığını ifade etti.

Odatv

Jurnalci.com