Spor

Milli sporcu Emrah Yaşar, iki ayrı branşta dünya şampiyonluğu peşinde

Paylaş:

ŞANLIURFA (AA) – Spor lisesinde 4 yıl önce kick boksla tanışan, sonrasında boksa da ilgi duyan Emrah Yaşar, Kick Boks Milli Takımı ve Haliliye Belediyespor’da antrenörlük yapan Murat Akaltun’la birlikte çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Kısa süre içerisinde çalışmalarının meyvesini alan ve Türkiye şampiyonluklarının yanı sıra uluslararası dereceler elde eden Yaşar, son olarak 13 Kasım’da Antalya’da düzenlenen ve 39 ülkeden bin 400 sporcunun mücadele ettiği Avrupa Kick Boks Şampiyonası’nda gümüş madalya kazandı.

Yaşar: “Başarılarım inanmanın ve çalışmanın sonucu”

Milli sporcu Emrah Yaşar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, 2018 yılında kick boksla tanıştıktan 6 ay sonra Türkiye şampiyonu olunca, bunun kendisini daha hırslandırdığını ve daha çok çalışmaya başladığını ifade etti.

Spora başladıktan sonra günde 2-3 antrenman yaptığını, ocak ayında önce 20 Yaş Altı Türkiye Boks Şampiyonası’nda birinci olduğunu, bir hafta sonra ise kick boksta Türkiye şampiyonluğuna ulaştığını anlatan Yaşar, şöyle konuştu:

“7. Uluslararası Kick Boks Dünya Kupası’nda ve 2021 İslami Dayanışma Oyunları’nda şampiyon olarak bayrağımızı göndere çektirdim. Geçtiğimiz günlerde de Antalya’da düzenlenen Avrupa Kick Boks Şampiyonası’nda hedefim yine şampiyonluktu ancak ikinci olabildim. Önümüzdeki Türkiye Şampiyonası Şanlıurfa’da yapılacak. Bu benim için daha iyi olacak. Amacım Türkiye şampiyonu olarak önümüzdeki 2023 Dünya Şampiyonası’nda altın madalya kazanmak. Ben hem kick boks hem boks yapıyorum. Boksta da Türkiye Şampiyonası var. Ona hazırlanıyorum. Sonraki hedefim ise önce dünya, sonra olimpiyat şampiyonluğu. Başarılarım inanmanın ve çalışmanın sonucu. 4 yıl gibi bir sürede bu kadar başarı yakaladım. Başka gençlerin de bu başarıyı yakalayabileceğine inanıyorum.”

Akaltun: “Hepimizin göğsünü kabartan bir başarıya imza attı”

Kick Boks Milli Takımı ve Haliliye Belediyespor Kick Boks Antrenörü Murat Akaltun, Emrah Yaşar’ın çalışkan bir sporcu olduğunu söyledi.

Emrah’ın yeteneğini, kuvvetini ve cesaretini görüp, bu yönde kendisini çalıştırdıklarını dile getiren Akaltun, “Emrah hepimizin göğsünü kabartan başarılara imza attı. Kasım’da Antalya’da düzenlenen Avrupa Kick Boks Şampiyonası’nda final oynadı ama talihsiz bir maç sonucunda gümüş madalya aldı.” diye konuştu.

Milli sporcunun yeteneğine dikkat çeken Akaltun, “Hem kick boksta hem boksta şampiyon olan sayılı sporculardan. Kendisiyle gurur duyuyoruz. Bu yıl gerçekten çok önemli başarılar elde ettik. Haliliye Belediyespor olarak Türkiye ve uluslararası şampiyonalarda şampiyonlar çıkardık. İnşallah önümüzdeki senelerde bu elde ettiğimiz başarıların üzerine koyarak devam etmek istiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Muhabir: Müslüm Etgü

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu