Mısırlıoğlu’ndan ‘PTT’ yalanı:Adıma Pul bastılar

Atatürk’ün hatırasına yaptığı hakaretlerle sık sık egündemin odağında olan fesli Kadir Mısıroğlu adına ptt ‘den özel bir pul basıldıiddiası paylaşıldı. Mısıroğlu ailesi, sosyal medya hesaplarında devlet yetkililerine bu jest nedeniyle teşekkür etti. Ancak Mısırılıoğlu’nun torunu Nurullah Mısırlıoğlu ‘nun Twiter’dan paylaştığı pullarla ilgili gerçek kısa sürede ortaya çıktı.

Mısıroğlu ve ailesinin facebook ve twitter hesaplarından yaptıkları paylaşımda ptt ‘nin Mısıroğlu adına özel bir pul bastırdığı ve  1 TL’lik pullar kullanıma da sunulduğu iddia edildi.

[Haber görseli]

Mısıroğlu’nun facebook hesabından yapılan açıklamada “Posta ve Telgraf Teşkilatı Umum Müdür Yardımcısı “Adil Zembat Bey”e (@adilzembat) bu kadirşinaslıktan mütevellit teşekkür ederiz” denildi.

Kadir Mısıroğlu ve ailesinin “devlet bize jest yaptı ve adımıza pul bastı” açıklamasının arkasındaki gerçek de kısa sürede ortaya çıktı. Pulların devlet tarafından yapılan bir jest olmadığı, Mısıroğlu’nun parasını vererek kendisi adına pul hazırlattığı ve bunu da devletin jesti gibi sunduğu anlaşıldı.

Kadir Mısırılıoğlu’nun torunu Nurullah Mısırlıoğlu , Twitter’dan yaptığı başka bir paylaşımla Kemalistlere hakaret etti. Mısırlıoğlu paylaşımında “Üstad Kadir Mısıroglu’nu TT’ye sokan “Sazan Kemalistlere” teşekkür eder. Gayr-i ahlâki paylaşımlar yapanlara da Üstadımızın şu sözünü hatırlatırız “İstediğiniz Kadar Havlayın, Benim Fino Köpekleriyle İşim Yok” dedi.

PTT’nin resmi internet sitesinde yer alan “Kişisel Pul” bölümünde, isteyen herkesin gerekli şartları sağlayıp, başvuruyu yapıp parasını verdikten sonra kandi adına pul bastırabileceği belirtiliyor. 2005 yılından bu yana devam eden uygulama, pek çok kullanıcının hatıra ve yıl dönümleri için hediye olarak seçtikleri biliniyor.

Jurnalci.com