AktüelGüncelTürkiye

Müdür yardımcısından öğrencilere tepki çeken ifadeler: Sizin ağzınızı yüzünüzü dağıtırım

Paylaş:

Müdür yardımcısından öğrencilere tepki çeken ifadeler: Sizin ağzınızı yüzünüzü dağıtırım

Antalya’da Hurma Ortaokulu’nda müdür yardımcısı kadın öğrencilere, “Sizin ağzınızı yüzünüzü dağıtırım, ben konuşuyorum burada” diye azarladığı bir video tepki çekti.

Bahçede toplanan öğrencileri okul temizliği konusunda azarlayan müdür yardımcısı kadının sözleri velilerden ve eğitimcilerden büyük tepki aldı.

Öğretmenin konuşması tasvip edilecek bir şey olmadığın dile getiren Eğitim-Sen Antalya Şube Başkanı Nurettin Sözen şunları söyledi:

* Bir kere o yaştaki çocuklara söylenmeyecek sözler hakaretler içeriyor. Dolayısıyla böyle bir şeyi tasvip etmediğimizi söylüyoruz.

* Bu aslında okullardaki tablonun göstergesidir. Çünkü okullarda temizlikçi-güvenlikçi yok. Hala İŞKUR’dan atama yapılmamış.

*Okulların açılmasından 1 hafta geçmiş olmasına rağmen. Okulların hijyen ve bahçeleri çok kötü durumda. Dolayısıyla müdür yardımcısı da bunu öğrencilerden çıkartıyor.

* Bu söyleme kabul etmiyoruz ama önemli bir gerçeği açığa çıkarması açısından önemli bir gelişme olduğunu söyleyebiliriz. Bun şöyle de ifade edebiliriz, ‘okul idaresinin cinnet hali’.

*Milli Eğitim Müdürlüğü ile bakanlıklarla istişare içinde olamamanın çaresizliği-dışavurumu olarak değerlendirmelidir.

* Ne olursa olsun o konuşma yapılabilecek konuşmalar değil. Özellikle o yaştaki öğrencilere söylenecek sözler değil.

* Eğer okulun temizliği yapılmıyorsa kim sorumluysa, kim görevlendirilecekse onlarla istişarede bulunması gerekiyor.  Öğrenciler temizlik elemanı değil okulda. Çocuk bu nihayetinde.   Öğrenmek için okula geliyor”

Ne olmuştu?

Antalya’nın Konyaaltı ilçesi Hurma ortaokulunda müdür yardımcısı kadın elindeki mikrofonla öğrencilere okulun temizliğinden sorumlu oldukları söyledi ve ‘Sizin ağzınızı yüzünüzü dağıtırım’ dedi.

Okula çocuğunu almaya gelen bir velinin cep telefonu ile çektiği videoda öğretmen şunları söyledi:

* Sizin ağzınızı yüzünüzü dağıtırım. Ben konuşuyorum burada, okul temizliğinden siz sorumlusunuz. İlk ve son kez uyarıyorum!

* Okul temizliğinden siz sorumlusunuz. Sizin pislettiğiniz yeri ben temizlemek zorunda değilim. Okul saatleri içerisinde cep telefonlarınız açık olmayacak.

KURŞUN OKSİT MÜRDESENK NEDİR?

Kurşun oksit , PbO, mol ağırlığı 223, sırlarda çok kullanılan oksitlerden biridir.

880C’de erimeye başlar.

Başta ucuz olması ve çok iyi eritici özelliğinin olmasından dolayı tercih edilir.

Özellikle ham çömlekçi sırların yapımında kullanılan bir hammadde olup, renksiz parlak sırlara sarımtırak bir görüntü verir.

Kurşun oksit, çinko oksit ve silis ile birlikte kullanılırsa çözünürlüğü artar.

Sırı yumuşatarak ona esneklik kazandırır, gerilme yeteneğini artırır.

Sır çözeltisinin viskozitesini düşürür.

Alkalilerle karıştırıldığında sırın genleşme katsayısını düşürür.

Kırınım katsayısının yüksekliğinden dolayı çok parlaklık verir.

Bu nedenle artistik ve süs amaçlı formlarda daha çok kullanılır.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0552 3307100-0532 5466184

www.kimyadeposu.com

Kimyadeposu.com

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,parspet hayvan bakım ve yara tozu,badimon yara tozu,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür,bit-pire kovucu,nangrafi,nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu