”Muhalefete malzeme veriyorlar, burası siyaset yapma yeri, gazetecilik değiL”

AKP Milletvekilleri Şamil Tayyar ile  Mehmet Metiner’in, partiyi ve hükümeti suçlayan açıklamaları krize neden oldu. AKP yönetimi Şamil Tayyar’dan sonra Mehmet Metiner’i de uyardı.

ANKA’nın edindiği bilgilere göre, Tayyar’ın, “FETÖ borsası kurulmuş, FETÖ mensupları tahliye edilmek için rüşvet veriyor” açıklamaları ile Metiner’in, “İktidar hepimizi değiştirdi, değiştiriyor. Kim ‘değişmedim’ diyorsa yanlış söylemdir” sözleri parti içeresinde tepki çekmeye devam ediyor.

Başbakan Binali Yıldırım başta olmak üzere, Tayyar ve Metiner, “muhalefete malzeme vermek, Hükümetin FETÖ ile mücadelesini yeterli göstermemek, parti disiplinini hiçe saymakla” suçlanıyor.

Parti içeresinde her iki milletvekiline de gazeteci kökenli olmaları nedeniyle, “Burası siyaset yapma yeri, gazetecilik yapma yeri değil. Bu arkadaşlar gazetecilik yapmayı özlemişler. Yeterince muhalif gazeteci var, bir bunlar eksikti. Başımıza gazeteci oldular. Muhalefete malzeme veriyorlar, Kılıçdaroğlu’nun danışmanlarından daha çok malzeme üretiyorlar” yorumları yapılıyor.

AKP’nin, bu sabah, milletvekilleri ile yapılan geleneksel istişare toplantısında milletvekillerinin kamuoyuna yapacağı açıklamalarda dikkatli olunması uyarısı yapıldı.

Edinilen bilgilere göre, önümüzdeki günlerde, Cumhurbaşkanı Erdoğan milletvekilleri ile kapalı grup toplantısı yapacak.Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın milletvekillerine, “çekidüzen” vereceği kaydedildi.(ANKA)

Jurnalci.com