GüncelGündem

Muharrem İnce’den Altılı Masa’ya işbirliği daveti

Paylaş:

Cem YILDIRIM/ANKARA

Memleket Partisi Genel Lideri Muharrem İnce, Ankara’da gazetecilerle bir ortaya geldi ve gündeme ait açıklamalar yaptı. İnce’nin konuşmasından satır başları şu biçimde:

– Seçim yaklaşıyor. Kronometre çalışıyor artık. Ortada bir anayasal tartışma var. Altılı Masa’nın da bu tartışmaya dahil olması, itiraz etmesi bizi şad etti. Dün akşama kadar hiç konuştukları yoktu. “Yeneceğiz” diyorlardı, birinci kere bu mevzuya değindiler. Türkiye talih devleti olamaz. Bu türlü siyaset olmaz, bu yanlışsız değil.

– Anayasaya uygun mu? Değil mi? Evvel buna bakacaksınız. Meclis Lideri Şentop, komite raporunda “Ben yazmışım” diyor. Kurul raporu zurnanın son deliği, sorunu çözmez. 2014’te ve 2018’te seçilmiş Erdoğan daima mağdur aslında, 20 yıldır mağdur. Anayasa’yı kendimize nazaran uyduramayız.

YSK’YA DA AYM’YE DE GÜVENMİYORUZ

– Abdullah Gül yedi yıllığına Cumhurbaşkanı seçilmişti. 2012’de 19 Ocak’ta bir değişiklik yapıldı. Sadece Abdullah Gül’ün yine Cumhurbaşkanı seçilmesini engellemek için değişiklik yapıldı ve denildi ki: “Cumhurbaşkanı’nın vazife müddeti 7 yıldır, yine seçilemez.” Bununla ilgili kanun çıkartıldı. 2017’deki değişiklikte de özel karar konmalıydı. Bu hakikat değil, aday olamaz!

– Mağdur olurmuş, partisinin oyu artarmış beni ilgilendirmiyor. Muhalefet düne kadar sesini çıkarmadı, nasıl olsa seçimi kazanacağız diyerek. Anayasa çiğnenirse çiğnensin. Gelen reaksiyonlar üzerine dün birinci kere bu bahiste bir karşıt ses çıkardılar. Bu keyfiliktir. Hukuk devletinden kaçmaktır. Bu Türkiye’yi baht devleti yapmaktır. Şayet aday olursa 2028’de tekrar aday olur. Meclis erken seçime giderse 2028’te bir daha aday olur. Bu teslim olmak demektir. Biz YSK’ya da, Anayasa Mahkemesi’ne de güvenmiyoruz. Onun içinde itiraz etmiyoruz.

BUNU ÇÖZMEYE ZEKAM YETMEZ

– Seçimin tarihini belirledi. Güldürü burada başlıyor esasen. Kuralları da o belirledi. Yani ittifakların yapısının nasıl olacağını o belirledi. Barajın kaç olacağını o belirledi. Kâfi kelam milletindir, 1950’de Demokrat Parti’nin iktidara kadar CHP’ye söylemiş olduğu bir şey. Artık iktidar muhalefete söylüyor bunu. Demokrat Parti ve CHP tıpkı ittifakın içinde. Demokrat Parti başkanı İsmet İnönü’ye laf ediyor. Ben bunu çözemedim, zekam yetmiyor.

SEÇİMDEN SONRA DOLAR 35 LİRA

– Seçimi kazanmak için her türlü yola başvuracak. Kaybetme ihtimali bile EYT’yi çözdürüyor, hac mevsimini düşünüyor. 20 yılın içinde hiçbir vakit bu türlü hesaplar yapılmamıştı. Kaybedecek bir iktidarı, hiçbir seçim kanunu kurtaramaz.

– Seçimi kazanmak için akıl dışı formüllere başvuruyorlar. Marketlere baskı yapıyorlar, üreticilere baskı yapıyorlar, bankalara baskı yapıyorlar, dokumacılık dalına baskı yapıyorlar, mobilya bölümüne baskı yapıyorlar. Bunun bedeli seçimden sonra çok ağır olacak. Artık söylüyorum, seçimden sonra dolar 35 lira! Hiç kaçarı yok. Zira metotlar akıl dışı.

ADAYINIZIN KİM OLACAĞIYLA İLGİLENMİYORUZ

– Üflesen yıkılacak bir iktidar var. Muhalefet umut olamıyor. Çözülmüş bir sorunu tekrar gündeme getirecek bir muhalefet var. Milletin tenceresi kaynamıyor, herkes geçim kasveti içerisinde. Bu makûs gidişin ortasında Memleket Partisi olarak bir seçenek sunuyoruz ve Altılı Masa’ya da bir sefer daha sesleniyorum: Sizin Cumhurbaşkanı adayınızın kim olacağıyla ilgilenmiyoruz. Kimi istiyorsanız onu yapın ancak seçimden evvel açıklayın, seçim sonrasına bırakmayın.

SEÇMEN LİSTESİNİ ARAŞTIRALIM

– 51 gün yetmiyor. Bunu yapan olarak söylüyorum. 13 vilayete gidemedim. Biz üyelerimizle adayımızı seçeceğiz. Altılı değil 26’lı masa kurun seçmen listelerini tarayalım. 62 milyon seçmeni inceleyelim, bu mevzuda masa kuralım. 200 bin sandığı nasıl sağlayacağımızı 26’lı masa kuralım, sandıkları denetim altına alalım. YSK’dan daha yeterli örgütlenmişler de şu da bu da hiç inanmıyorum buna. 2018’de de bunu dediler birçok sandığa gözlemci koymamışlar. Altılı Masa’ya teklifim 26’lı masa kurun seçmen listesini araştıralım. Sandıklara sahip çıkalım. Bu hususta işbirliği yapalım.

SANDIĞA GİTMEKTEN VAZGEÇMEYİN

– Erdoğan seçimde yenilirse sarfiyat mi? Tartışmak bile abes. Burası muz cumhuriyeti değil. İstanbul’da nasıl gittiyse masraf. Bu niyete kapılmasın milletim. Sakın sandığa gitmekten vazgeçmeyin. İştirak ne kadar yüksek olursa, iktidarı değiştirmek o kadar kolay olacak. Gerçeklikten kopmuş bu Erdoğan’ın gitmesi lazım.

YETENEKSİZLER ORDUSU BAKANLAR

– Paris metrosunun damı akıyormuş, İngiltere’de Fransa’da sokakta beşerler aç geziyormuş, buna inanan var mı? Neredeyse Fransızlardan IBAN isteyecek. Bu gerçeklikten kopmaktır. Somalilerin IMF borcunu ödeyen Fransızlara da para gönderirse şaşırmam. Verdiği hiçbir kelamı tutamamış. Bu türlü bir ortamda yeteneksizler ordusu Bakanlar var. Öğretmen maaşları yüksek diyen Ulusal Eğitim Bakanı, gözleri ışıldayan Maliye Bakanı.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu