Muharrem İnce:”YSK üyelerini uyarıyorum abidik gubidik işlere girmeyin”

CHP nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce’nin bugünkü durağı Trakya, Kırklareli’ne coşkulu bir kalabalık eşliğinde  gelen İnce’yi Babaeski gişelerinde yüzlerce araçlık konvoy karşıladı.

Muharrem İnce’ye CHP Grup Başkan Vekili Engin Altay da eşlik ediyor. İnce’yi CHP Trakya vekilleri Candan Yüceer, Emre Köprülü, Erdin Bican karşıladı. İnce’ye koltuk değneklerine rağmen Selin Sayek Böke, İlhan Cihaner, Ali Şeker, Orhan Sarıbal ve Mehmet Tüm de eşlik etti.

İnce’nin konuşmasından satır başları;

Dün Amerikalılardan haber geldi. Henüz Türkiye Cumhuriyeti bizden Fetullah Gülen’i usulüne uygun istemedi. Neden istemedi çünkü ‘konuşur diye’ korkuyorlar. Eski ortaklıklarını anlatır diye korkuyorlar.

F-35 uçaklarının 6 senedir parasını veriyoruz ama vermiyorlar. Bu uçaklar helikopter gibi yukarıdan aşağı iniyor. Bu uçakları Türkiye’ye niye vermiyorsunuz? Neden seçimden 3 gün önce bu uçakları Türkiye’ye verebileceğinizi açıklıyorsunuz neden? Sizin gözünüzü boyamak için…

İngiltere 5 yıl büyükelçiyi göndermedi. Bunun nedeni Mustafa Kemal Paşa savaşı kazandı ama devleti kuramaz diye 5 yıl büyükelçi göndermediler.
Atatürk bu savaşı hissetti dedi ki ‘Türkiye’nin etrafına bir barış halkası kurayım’ dedi. Hemen Sadabat Paktı’nı kurdu. Yunanistan, Yugoslavya, Romanya ile Balkan Paktı’nı kurdu.
‘Doğu-batı sağlam olsun ülkemi sağlama alayım’ dedi. Türkiye’de bir yıldır ABD Büyükelçisi yoktur. Türkiye’nin Şam’da büyükelçisi yoktur yıllardır. Dört milyon Suriyeli Türkiye’de 40 milyar dolar para harcamışız.
Nasıl göndereceğiz biz Suriyelileri? Muharrem İnce seçildiğinde ABD ile ilişkiler büyükelçi düzeyinde olacak…

Kumkapı’da bugün bir miting yapılıyor. Miting Filistinliler için değildir. Miting seçim için yapılıyor seçim..

Muharrem İnce Cumhurbaşkanı seçildiğinde, gelir düzeyini adaletli yapsak herkesin maaşı iki katına çıkar.

Seçimin tarihi mi önemli sınavın tarihi mi?  Bu ülkenin geleceğini düşünmeyip seçim tarihini düşünerek çocukların geleceğinden ne istiyorsunuz?

Kardeşim sen ne yaptıysan zarar ediyor. Ben soruyorum sana sen hiç Alpullu Şeker Fabrikası yaptın mı? Hem de 1926’da. O şeker fabrikaları keyif için kurulmadı.
Memleketimin çocukları ishalden ölüyordu onlara şekerli su lazımda onun için kuruldu. Cumhuriyetin 3 beyazı 3 siyahı vardı. Ama sen şimdi satıyorsun. Alanlara sesleniyorum sakın ha güvenmeyin. Yeniden gözden geçireceğiz. Bunu böyle bilsin.

Türkiye’de AKP ile birlikte bir örtülü ödenek tartışması vardı. Kanunu değiştirdiler Cumhurbaşkanı da örtülü öderek kullanır oldu. 2018’in ilk 4 ayında 747 milyon lira kullandılar.
Nereye kullandın bunu seçim çalışmalarına mı kullandın bilelim? Benim cumhurbaşkanlığımda harcamalarımın hapsini iki milletvekiline gösterip öyle imha edeceğim.
Erdoğan oturup tek başına bütçe yapıyor. Allah’ın izniyle cumhurbaşkanı olduğumda bütçe yapma hakkını Meclis’e iade edeceğim.

Bu seçimlerden sonra ya doktoru değiştireceğiz ya da uçurumu boylayacağız. Seçimi kaybederseniz ne yapacaksınız? Üç seçenek var diyor. Bana sordu gazeteci. Benim Cumhurbaşkanlığım döneminde o da huzurlu yaşayacak.
24 Haziran günü oyumu kullanıp Yalova’da doğru Ankara’ya gideceğim. 50 bin avukata sesleniyorum, cüppeleriniz hazır olsun. 24 Haziran akşamı 50 bin avukat ile YSK önüne gideceğim. YSK üyelerini uyarıyorum abidik gubidik işlere girmeyin. görevinizi doğru yapın yoksa bu ülkenin sokaklarına fotoğraflarınızı asarım.

Jurnalci.com

ilgili haberler