AktüelGüncelGündemSiyasetTürkiye

Muharrem Sarıkaya: AKP’liler Seçimin 2022 Kasım’da Olacağını Bekliyor

Paylaş:

Gazeteci Muharrem Sarıkaya, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in yapacaklarını açıkladığı mitinglerle “seçimi zorlamayı amaçladıklarını” ifade ederken, AKP’liler arasında daha ağırlıklı beklentinin 2022 Kasım olduğunu kaleme aldı.

Sarıkaya’nın yazısındaki ifadeler şu şekilde:

“Bir gerçek var ki Türkiye uzun süredir zaten seçim iklimine girdi… Bundan sonraki seçim erken değil, ancak zamanından bir süre önce yapılmış seçim olur… Bugün seçim kararı alınması halinde dahi, kış koşulları dikkate alındığında Mart sonundan önce seçim olması ihtimali düşüktür. Seçime bir yıl kala yapılan bütün seçimler de zamanından biraz önce yapılmış seçim olarak kabul edilir.

Ankara’da AK Partililer arasında dahi ağırlıklı beklenti 2022 Kasım’ında bir seçimin olacağı noktasında… Muhalefet ise bunu mümkün olduğunca ilkbahara çekme gayretinde, çünkü Haziran’da yapılan seçimlerin hiçbiri AK Parti’ye iyi gelmedi. İstanbul Haziran yerel seçimi ve öncesinde Kasım seçimi ile yenilenen 2015 Haziran seçimi de bunun sağlaması…” 

Yazının tamamı için tıklayın.

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu