AktüelGüncelGündemTürkiye

Müjdat Gezen: Aramızda para toplayıp trol tutabilir miyiz?

Paylaş:

Müjdat Gezen: Aramızda para toplayıp trol tutabilir miyiz?

RTÜK tarafından yayın yasağı getirilen, Sözcü yazarı Uğur Dündar’ın sunduğu Demokrasi Arenası yerine, Müjdat Gezen’in sunduğu Demokrasi Marenası yayınlanmaya devam ediyor. Demokrasi Marenası’nın ikinci haftasında bir kez daha Müjdat Gezen TELE 1 stüdyolarında programın sunuculuğunu üstlenirken, Uğur Dündar’ın balmumu heykeli programın konuğu oldu.

“BU LAFIMA GÜLÜMSEDİN”

Uğur Dündar’ın balmumu heykelini Uğur Mündar olarak tanıtan Gezen, “Derler ki bazen susmak, konuşmaktan daha etkili olabilir” dedi. Heykelle sık sık sohbet eden Gezen, “Bu lafıma gülümsedin, dikkat ettim” şeklinde espriler yaptı.

SURVIVOR SORUSU

Heykele “Survivor’ı izliyor musun?” diye soran Gezen, “Seyirciler izlesin. Türkiye’nin profili var. Ne üçkağıtlar, ne dedikodular, inanılır gibi bir program değil” ifadelerini kullandı.

“İSTANBUL’UN FETHİNDE RÖPORTAJ YAPTIN…”

Uğur Dündar ile aralarında sürekli yaş konusunda espriler yaptıklarını belirten Müjdat Gezen, programda da bu esprilerini sürdürdü. “Benim hakikaten tüylerimi diken diken eden, iftihar ettiğim bir konu” dediği olayı Gezen, şöyle anlattı:

* İzmir turnesindeydim. İzmir’e gittiğim zaman Uğur ile devamlı buluşuruz. O zamanlar İzmir’de yaşıyordu. Yol üzerinde İzmir’e yakın bir yerde beni çok duygulandıran bir şey oldu. Bir zeytin ağacı dikmişler. 585 yaşında.

* Altında altın bir plaka, orada yazıyor. Bu ağaç Uğur Dündar tarafından dikilmiştir diye. O kadar duygulandım ki. Yalnız topluma bu anlamda değil, diğer konularda da yararı dokunmuştur.

* Göbeklitepe’de de iftihar ettiğim o tabletlerde adının geçmesi. İlk İstanbul’un fethinde yaptığın röportajlar. Senin yaşınla uğraşıyor gibi görünebilirim. Sessiz de kalıyorsun. Bunun da bir anlamı olduğunu zannediyorum.

MAAŞLI TROL GÖNDERMESİ

Konuşmasında ‘trol’ göndermesinde de bulunan Gezen, Uğur Dündar’ın heykeline “Bazı fikirleri danışmak istiyorum. Aramızda para toplayıp trol tutabilir miyiz? Sen ben birkaç eş dostla… Epeyce bir kalabalık grup yapıp maaşlı trol tutma imkanı olabilir mi acaba?” diye sordu.

UĞUR DÜNDAR DUYURDU: SAHTE İSİMLE TROLLÜK YAPANA SUÇ DUYURUSU

Uğur Dündar ise sosyal medya hesabından yeni bir gelişmeyi paylaştı. Konuyla ilgili açıklamasında Dündar, “Bugün sahte isimle trolluk yapan bir küfürbazın gerçek kimliğini tespit ederek yargıya suç duyurusunda bulunduk. Bunların mahkum olacaklarını anlayınca nasıl yalvar yakar hale geldiklerini videoya kaydedip, buradan ibreti alem için yayınlayacağım” dedi.

KILIÇDAROĞLU ‘DEŞİFRE ETTİK’ DEMİŞTİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamasında “Türkiye genelinde kurulan devasa trol ağı”nı deşifre ettiklerini belirtmişti. İsim isim açıklayan Kılıçdaroğlu, “Son 6 ayda beni etiketleyen 700 binden fazla tweet atılmış. Bunların 300 binini bu maaşlı trollere ürettirmişler” ifadelerini kullanmıştı.

SODYUM LİGNOSÜLFONAT KULLANIM ALANLARI NELERDİR?

İnşaat sektöründe Sodyum lignosülfonat yüksek performanslı su azaltıcı katkı maddesi olarak beton uygulamalarında kullanılır.Sodyum lignosülfonat,sertleşmiş betonun mukavemetini ve dayanıklılığını artırabilir.Beton karışımının azaltılmış formülasyon maliyeti ve artan işlenebilirliğini sağlar.Yüksek akışkanlık beton yığınlarının özel gereksinimleri için uygundur.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA DA..

Seramik sektöründe Sodyum lignosülfonat seramik bulamaç ürünlerinin deneysel uygulamasında daha iyi dağılım stabilitesi için kullanılır.Sodyum lignosülfonat Seramik için karbon içeriğini azaltabilir,plastik kil,çamur, iyi likidite miktarını azaltabilir,verim 70%-90%, 70 dakika ila 40 dakika arasında parçalama hızını artırabilir.Sodyum ligno sülfonat,seramik endüstrisinde seramik katkı maddeleri olarak yaygın olarak kullanılmaktadır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA DA..

Sodyum lignosülfonat serisi ürünler, yağ ve su gibi uyumlu olmayan iki sıvıyı emülsifiye edebilir, bunları birbirleriyle oldukça bağlı hale getirebilir. Yağ, yağ ve balmumu gibi çok çeşitli kimyasal alt tabakalar için yüksek bir adsorpsiyon afinitesi gösterir,böylece lignosulphonate emülsiyon stabilizatörleri olarak çalışabilir.Çeşitli stabilize edici maddeler arasında öne çıkan sodyum lignosülfonat, hem kireç bazlı hem de tuzlu su bazlı sıvılarda birkaç yıldır başarıyla kullanılmıştır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA DA..

Dispersan olarak sodyum ligno sulphonate iyi ısıtma stabilitesine, daha düşük lekelenme kabiliyetine sahiptir, köpürmeyi en aza indirir.

Toprak şartlandırıcı/toprak iyileştirme maddesi olarak sodyum lignosülfonat, büzülmeyi azaltmak için sıklıkla kullanılır, ancak mekanik mukavemeti oluşturduktan sonra korunur (çünkü azaltılmış miktarlarda plastik killere ihtiyaç vardır). Özellikle, kimyasal gübre granülasyonu için, düşük basınçlı ekstrüzyon altında ıslak geçmişi granülasyon haline getirebilir, tozların granüllere dönüştürülmesi için kullanılır.

EN UYGUN FİYATLARLA DMRSÜREN KİMYA DA..

Metalurji endüstrisinde, petrol endüstrisinde sondajlarda, yangın geciktirici malzemelerin prosesinde, kauçuk vulkanizasyonunda, organik polimerizasyonda, aynı zamanda hayvan yemi katkı maddeleri olarak antimikrobiyal ve koruyucu özelliklerinden dolayı kullanılabilecek mineral tozu, kimya sanayi tekstil endüstrisidir.

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com

www.claypacks.com

www.nanotozlar.com

www.netyerim.net

Jurnalci.com

Paylaş:

PAROX CAM ÇİZİK GİDERME TOZU

Parox  oto camına nasıl uygulanır?

Parox’un cama uygulanması, boya üzerinde yaptığımız polisaj uygulamaları ile büyük benzerlikler gösteriyor. İkisi arasındaki temel fark, malzemelerin sertlik farkı. Boyalı yüzey cama oranla çok yumuşak. Cam çok sert bir malzeme olduğu için boyaya oranla daha yüksek devir/baskı/süre gerekiyor sonuç alabilmek için...

Parox  uygulamasına geçmeden önce, uygulama yapacağınız camı çok iyi yıkayın, kil uygulayın, cam üzerinde ne kadar boya, reçine, pislik vb. varsa temizleyin. Bu sayede camınızın durumunu daha 
net bir şekilde görebileceksiniz.

Parox un Hazırlanması

Parox toz halinde bir malzeme. Bunu camınızda kullanılabilir hale getirmek için sulandırmanız gerekiyor. Bunun için küçük bir şişeye yaklaşık 50 gr. kadar toz seryum dökün ve azar azar su ekleyip karıştırın/çalkalayın.

Kıvamının ne çok kuru, ne de çok sıvı olması gerekiyor.

Camınızın durumuna göre 50-150 gr. civarında parox

 yeterli olacaktır

Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com-www.nanotozlar.com-www.claypacks.com,www.potasyumsilikat.net

www.netyerim.net,www.dmrsuren.com,www.magnezyumoksit.com,www.nanomikron.com

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu