Yaşam

Mürver , Herpes (Uçuk) Enfeksiyonunun Belirtilerini Nasıl Tedavi Ediyor?

Paylaş:

Uçuğun belirtileri genellikle 10-14 gün içerisinde kendiliğinden kaybolur. Ev ilaçları ağrı ve rahatsızlığı azaltmaya yardımcı olur. Herpes için mürver mükemmel bir antiviral ilaçtır. Denemek. İyileşme sürecini takip edebilecek doktorunuza mutlaka danışın.

Mürver Herpes Enfeksiyonunun Belirtilerini Nasıl Tedavi Ediyor?
Mürver ( sambucus nigra ) çok yüksek antiviral ve antioksidan özelliklere sahiptir. Aslında eski çağlardan beri soğuk algınlığı, öksürük ve grip gibi her türlü viral enfeksiyonun tedavisinde kullanılmaktadır.
Ayrıca her türlü sinüs enfeksiyonu, ağrılı iltihap, kronik yorgunluk ve alerjilerde de kullanılır. Mısırlılar ve Yunanlılar yüzyıllardır bu rahatsızlıkları tedavi etmek için kullanıyorlar.
Mürver en güçlü antiviral doğal ürünlerden biri olduğundan, uçuk semptomlarını azaltmak için kullanımı açıktır.
Mürver meyvesi herpes virüsü üzerinde 3 farklı şekilde etki eder:

Herpes simpleks virüsünün çoğalmasını durdurur, böylece salgınınız daha az şiddetli olur. Ağrı ve rahatsızlık önemli ölçüde azaldığı için bu büyük bir avantajdır. Vücudunuzdaki herpes virüsünü tamamen yok edecek bir tedavi hala mevcut değil. Yani ağrıyı ve salgının süresini azaltabilecek her şey en iyi çözümdür. Mürver bu tarife çok iyi uyuyor.

Mürver, karotenoidler ve flavonoidler gibi antioksidanlar bakımından zengindir. Mürverdeki bunlar ve diğer birçok bileşik bağışıklığınızı güçlendirmeye yardımcı olur. Aslında vücudunuzdaki herpes virüsüyle baş etmenin en iyi yolu yüksek bağışıklığı korumaktır.

Yani salgının gerçekleşmesini beklemenize gerek yok. Herpes virüsünün vücudunuzda uykuda olduğunun farkındaysanız, salgının oluşmamasını sağlamak için bağışıklığımızı yaşamınız boyunca korumanız gerekir. Günlük diyetinize mürver ve diğer bağışıklığı güçlendiren gıdaları eklemek, gelecekteki uçuk ve uçuk salgınlarını önlemenin cevabıdır.
Mürverin antiinflamatuar özellikleri ağrıyı, şişliği ve iltihabı önemli ölçüde azaltmaya yardımcı olur. Bu acıdan büyük bir rahatlamadır.

Uçuklarda Mürver Nasıl Kullanılır?
Mürver genellikle olgun veya pişmiş olarak kullanılır, çünkü olgunlaşmamış çiğ meyve bulantı, kusma ve ishale neden olabilir.

Mürverin yaprakları ve sapları zehirli olabileceğinden dikkatli olmalısınız.
Herpes için mürveri aşağıdaki gibi alabilirsiniz:
1. Mürver Şurubu

Bağışıklığı arttırmak ve uçuklarla savaşmak için mürver tüketmenin en iyi yolu budur.
Neye ihtiyacın var:
Kurutulmuş siyah mürver
su
Kurutulmuş zencefil kökü tozu
Bal
Talimatlar:

4 su bardağı suyu bir tencereye dökün
Bir bardak kurutulmuş mürver ve bir yemek kaşığı kurutulmuş zencefil kökü tozu ekleyin
Kaynamaya getirin
Isıyı azaltın ve sıvı yarı yarıya azalıncaya kadar 45-60 dakika pişirin.
Ateşten alıp soğumaya bırakın
Çilekleri kaşıkla ezin
Süzün ve bir kaseye dökün
Sıvı tamamen soğuduğunda 1 bardak ham bal ekleyin
İyice karıştırıp cam kavanoza doldurun
Buzdolabında saklayın
Bağışıklığınızı arttırmak için günde iki yemek kaşığı alın.
Herpes salgınının ilk belirtisini gördüğünüz anda, semptomlar ortadan kalkana kadar günde iki kez 2 yemek kaşığı alın.

Ayrıca marketlerden hazır mürver şurubu da satın alabilirsiniz.

2. Mürver Çayı

Mürver çayı çok ferahlatıcı ve bağışıklığı güçlendiriyor

Neye ihtiyacın var:
Kurutulmuş mürver
su
Zencefil kökü
Bal
Talimatlar:

Bir tencereye 1,5 su bardağı su ve bir yemek kaşığı kurutulmuş mürver koyun.
1 inç taze zencefil kökü varsa ince doğranmış parçalar ekleyin
Kaynatın
Isıyı azaltın ve 15 dakika pişirin
Ateşten alın ve kabul edilebilir sıcaklıklara soğumaya bırakın
İnce tel süzgeçle süzün
Bir çay kaşığı bal ekleyin ve iyice karıştırın
Çayın tadını çıkarın
Uçuk salgını sırasında günde 2-3 kez içilir
3. Mürver Özü

Mürver özü, bu oldukça antiviral meyvenin konsantre bir sıvısıdır. Dozajlar için şişe üzerindeki etikete bakın ve doktorunuza danışın. Farklı enfeksiyonlar için farklı dozlar gerekir ve doktorunuz en iyi rehberdir.

Diğer İpuçları ve Önlemler
Bireyin bağışıklığı, uçuk salgını olup olmayacağını belirleyen önemli bir faktördür. İpuçlarını ve Önlemleri takip etmek, salgının önlenmesine ve salgın sırasında ağrı ve rahatsızlığın azaltılmasına yardımcı olacaktır.

 • Sağlıklı yiyecekler yiyerek, egzersiz yaparak ve stresi azaltarak bağışıklığımızı koruyun
 • Baklagiller, balık, hindi, tavuk ve bazı sebzeler gibi L-lizin bakımından zengin yiyecekler yiyin
 • Portakal, domates ve kırmızı renkli meyve ve sebzeler gibi antioksidan ve C vitamini içeren besinler tüketin.
 • Karaciğer, otlarla beslenen sığır eti, kabak çekirdeği, fındık, ıspanak ve diğer yeşil yapraklı sebzeler gibi çinko açısından zengin yiyecekler.
 • Şekerden, alkolden, paketlenmiş ve işlenmiş gıdalardan kaçının, asitli gıdalar ve L-arginin açısından zengin gıdalar buğday ve çikolatayı arar
 • Uçuğu olan birini öpmeyin

Özetle, kendine iyi bak. Uçuk tedavi edilemez ancak mürver gibi antiviral ürünler ve diğer birçok doğal gıda maddesi ile belirtileri azaltılabilir. Onları kullan. İlerlemeyi izlemek için doktorunuza da danışın.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu