Mustafa Sarıgül, Hayri İnönü’yü yerden yere vurdu

2019 yerel seçimleri için yeniden Şişli Belediye Başkanlığı’na adaylığını açıklayan Mustafa Sarıgül, 4 yıl sonra ilk kez KRT’de konuştu.

KRT’den Çağlar Cilara’nın konuğu olan Şişli eski Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, Şişli için yapacaklarını anlattı. CHP’li Şişli Belediye Başkanı Hayri İnönü’yü de sert bir dille eleştirdi. Eskiden anketlerde İstanbul’a gelenlerin gitmek istedikleri yerlerin başında gelen Şişli’nin bugün son sıralara düştüğünü söyleyen Sarıgül, “Şişli’yi tekrar şahlandırmak tekrar marka değeri haline getirmek gerekiyor” dedi.

 

Sarıgül, ekonomiye ve yerel seçimlere yönelik şunları söyledi:

“Siyaset adamı ne topraktır, ne çiçektir, ne gübredir, ne de sudur. Asıl onun iklimi oluşturması lazım. Siyaset adamının görevi iyi bir iklim oluşturmak. Bu iklimde ülkede yaşayan bütün yurttaşlarımızın rahat ettirileceği ortamı sağlamak lazım.

Belediye başkanı dürüst olacak. Belediye Başkanı çalışma arkadaşlarıyla herşeyi paylaşacak. Belediye başkanı bölgesinde çıkar peşinde koşmayacak.
toplumsal çıkar peşinde olacak. Belediye Başkanı bölgesinin yararına olmayan hiçbir projeye asla imza atmayacak. Belediye Başkanı şahsi projeler peşinde değil genel projeler peşinde koşacak. Balık baştan kokar, Belediye başkanı başarılıysa, dürüstse çok iyi bir kadro kurmuşsa onun keyfine doyum olmaz.

Belediyelerde bakıyorsunuz ki adamı olan ödemesini alıyor, olmayan da tanıdık alıyor, ödemesini alması için. Hak eden ödemesini alacak ve bu bir sistem dahilinde olacak. Buradan deklare ediyorum. Diyoruz ki günlük belediyenin geliri gideri belli olacak. Vatandaş uyurken mensubu olduğu yönetimlerin kasasında kaç para var, yarın o bütçe nereye harcanacak, onu da bilecek. Şişli’de oturmayan, Şişli esnafının dışında hiç kimseden alışveriş yapılmayacak. Doğrusu budur. Bütün belediyelerin bunu yapması lazım. Belediyenin kendi bölgesinde bulunan esnafı ile çalışmasını yapması lazım. Şişli, benim yürüdüğüm çok erdemli, çok şefkatli ve çok güzel bir yol. Şişli’de yürüdüğüm yol zaman zaman maceralı, zaman zaman heyecanlı. Bu yolda mücadele arkadaşlarım var, müşkülat arkadaşlarım var. O yüzden Şişli benim kalbim, Şişli benim yürüdüğüm yol.

Eskiden anket yapılırdı. “İstanbul’a gitseniz nereye gitmek istersiniz? Bütün yurttaşlarımız “Biz Şişli’ye gitmek isteriz.” derdi. Ama bugün Şişli sonlara düşmüş vaziyette. Şişli’yi tekrar şahlandırmak tekrar marka değeri haline getirmek lazım.

“Doğada Yaşayan Canlılar” projesi hayata geçecek ve dostlarımız için Şişli’de otel hizmetinden kısırlaştırmaya kadar büyük bir hizmet verilecek.”

Jurnalci.com