GüncelGündem

Ne diyecekleri merak konusuydu! HDP’den Karkamış’a yapılan roketli saldırılarla ilgili “tezgah” çıkışı

Paylaş:

KİLİS’E ROKETLİ SALDIRI

Harekatta büyük darbe alan terör örgütü, birinci olarak Kilis’teki Öncüpınar Hudut Kapısı bölgesine roketle saldırdı. Olayda 1 asker ve 7 polis yaralanırken terör örgütü akınlarına devam etti.

KARKAMIŞ’TA 3 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

Gaziantep’in Karkamış ilçesine Suriye’nin kuzeyinden YPG/PKK mensuplarınca roket atıldı. İlçe merkezindeki bir lise ve iki mesken ile Karkamış Hudut Kapısı yakınındaki bir tıra isabet eden roketler 1’i çocuk 1’i öğretmen 3 kişiyi hayattan kopardı.

HDP’DEN AÇIKLAMA GELDİ

Saldırılarla ilgili ne diyecekleri merak konusu olan HDP, saatler sonra sessizliğini bozdu. HDP, Türkiye’nin seçim kampanyası kapsamında savaş siyaseti yürüttüğünü argüman ederken, roketli akınları ise yalanladı.

“TEZGAHLANAN GELİŞMELER…”

Merkez Yürütme Konseyi’nin toplantı gerçekleştirdiğini belirten HDP, “Toplantıda, devreye sokulmak istenen yeni akın konsepti ile Taksim başta olmak üzere bunun için tezgahlanan gelişmeler ele alınmıştır. AKP-MHP blokunun Türkiye halklarına dayattığı otoriter rejimi sürdürmek, kendi iktidarının ömrünü uzatmak ve bekasını korumak için yürüttüğü savaş siyasetlerinin topluma kaybettirdiği, halkı yoksulluğa mahkum ettiği ve geleceksizliğe sürüklediği tespiti yapılan toplantıda; bu siyasetlerin tıpkı vakitte bölge halklarının hayatını hiçe saydığı, Kürt halkı başta olmak üzere bölge halklarına düşmanlık barındırdığı tespiti yapılmıştır” dedi.

“SAVAŞ SİYASETLERİNİN SOMUT GÖSTERGESİ”

Açıklama şu biçimde devam etti: “Öncelikli olarak Antep’in Karkamış ilçesi başta olmak üzere ömrünü yitiren yurttaşlarımızın ailelerine taziye dileklerimizi iletiyor, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Karkamış’ta yaşananlar, savaş siyasetlerinin kendisiyle bir arada getireceği kabul edilemez acıların somut bir göstergesidir. Bizim barış siyasetimiz tek bir insanımızın burnunun kanamaması içindir, iktidarın toplumu acılara sürükleyen siyasetini durdurmaya yöneliktir.

“KARANLIK YANLAR AYDINLATILAMADI”

Taksim’deki katliamın karanlık ve şaibeli yanları aydınlatılmamıştır, onlarca soru işareti ve çelişki varlığını sürdürmektedir. Buna karşın iktidarın katliamdan Kuzey Suriye Özerk bölgesini sorumlu tutması ve birinci elden Kobanî’yi işaret etmesi, evvelce hazırlığı yapılan dünkü akınlara ve savaş siyasetlerine taban yapılmak istenmiştir.

“SEÇİM KAMPANYASI”

Yıllardır Kürt düşmanlığı, toplumsal kutuplaştırma ve savaş siyasetleriyle varlığını sürdürmeye çalışan AKP-MHP iktidarı, seçimlere yaklaşırken iktidarını müdafaanın tek aracı olarak savaş siyasetini görmektedir. Kuzey-Doğu Suriye’ye yönelik hava taarruzları ve işgal tehditleri AKP-MHP iktidarının seçim kampanyasıdır. İktidarın hedefi siyaseti savaş siyasetleri üzerinden tekrardan dizayn etmektir.

“MUHALEFET ODAKLARI BU TUZAĞA DÜŞMEMELİ”

Kuzey-Doğu Suriye halklarına yönelik operasyon ve taarruz dalgası birebir vakitte muhalefete ve Türkiye halklarının geleceğine yönelik de bir tuzaktır. Alternatif güç olma savı taşıyan ve Türkiye’nin geleceğini düşünen tüm muhalefet odaklarının bu tuzağa düşmemesi gerektiğini bir kere daha vurguluyoruz. İktidarın bu siyasetlerine alet olan bölümlerin tarih karşısında ve Türkiye toplumu nezdinde de sorumlu olacağını hatırlatmak istiyoruz.

“KOBANİ VE ROJAVA’YI SAVUNMAKTAN VAZGEÇMEYECEĞİZ”

Kürtlerin ve Rojava’da yaşayan öteki halkların birlikte kurduğu demokratik bayan özgürlükçü sistem, Ortadoğu’nun demokratik geleceğinin teminatıdır, özgürlüğün sembolüdür. Rojava’yı ve IŞİD vahşetine karşı insanlığın sembolü olan Kobanî’yi savunmak kozmik insanlık bedellerini savunmaktır. HDP olarak Kobanî’yi ve Rojava’yı savunmaktan ve sahiplenmekten bir an bile vazgeçmeyeceğiz.”

“TÜRKİYE’YE YÖNELİK AKIN OLMADI”

Suriye’nin kuzeyinden atak yapılmadığını argüman eden HDP açıklamasını şu sözlerle sürdürdü: “AKP-MHP iktidarının tez ettiği üzere Kuzey-Doğu Suriye’deki hayat ve idare modeli Türkiye için bir tehdit değildir. Bugüne kadar iktidarın her türlü savaş siyasetine ve yüzlerce sivilin hayatına mal olan hücum ve işgal teşebbüslerine karşın Rojava’dan Türkiye’ye yönelik tek bir atak dahi olmamıştır. Lakin iki gün evvel TSK tarafından gerçekleştirilen hava taarruzunda, basına yansıdığı üzere su depoları, elektrik üretim tesisleri, hastane ve tahıl ambarları üzere halkın ömür alanları büyük hasar görmüştür.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu