GüncelGündem

New York’ta, İsrail’in Refah’a yönelik saldırıları protesto edildi

Paylaş:

NEW YORK (AA) – Ömrümüz İçinde (Within Our Lifetime) adlı sivil toplum teşkilatı tarafından “Refah için Manhattan’a akın edin” sloganı ve “acil eylem” çağrısıyla New York’taki Union Meydanı’nda gösteri düzenlendi.

Ellerinde Filistin bayrakları ve İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarını kınayan pankartlarla meydanda toplanan protestocular, Gazze’de hemen ateşkes yapılması ve Filistin’deki işgale son verilmesi yönünde sloganlar attı.

Burada AA muhabirine konuşan Kate Huling, Filistinlilere karşı şiddetin durması, ateşkes ilan edilmesi ve işgale son verilmesi için gösteriye katıldığını belirtti.

Huling, İsrail’in Gazze’deki Refah kentine düzenlediği saldırılarla ilgili olarak, “Bütün gece Refah’taki insanlar için dua ederek, bombaların o insanların üzerine düştüğünü hayal ederek ayaktaydım. Olanlardan dolayı dehşete kapılıyorum ve bunun durmasını istiyorum. Silah ve para göndererek başından beri bu soykırımı gerçekten destekleyen Başkan’ımız için çok öfkeli ve hayal kırıklığına uğramış durumdayım.” dedi.

İsrail’in Uluslararası Adalet Divanında soykırımla yargılanması konusunda da Huling, “İsrail’in, ‘soykırım içeren her şeyi durdur’ diyen Uluslararası Adalet Divanını dinlememesi ve her zamankinden daha kötü bir şekilde devam etmesi dehşet verici.” diye konuştu.

Gösterici Lisa Kim de İsrail’in yaptıkları için hesap vermesi gerektiğini vurgulayarak, “Soykırımın sona ermesi, hemen ateşkes ilan edilmesi, Başkan’ımızın bizi duyması için protestodayım. Oradaki (Gazze) soykırımı önlemek için fonları kesip daha güçlü bir duruş sergilemeyen ülkemiz ve dünya adına büyük bir hayal kırıklığı yaşıyorum.” değerlendirmesinde bulundu.

“Yargılanmalılar çünkü uluslararası hukuku çiğniyorlar”

İsmini sadece Fotini olarak veren başka bir gösterici de Filistin’e adalet ve özgürlük için protestoya katıldığını belirterek, İsrail için, “Yargılanmalılar çünkü uluslararası hukuku çiğniyorlar, sadece şimdi değil, 75 yıldır birçok şeyi yanlış yapıyorlar.” ifadelerini kullandı.

Filistin’e destek için gösteriye gelen siyonizm karşıtı Yahudi Yitzchok Dutsch da İsrail’in Refah’ta 100’den fazla Filistinliyi öldürdüğü saldırılara dikkat çekerek, “En sonuncusu Refah’ta gerçekleşen aylar süren katliamlar için buradayız. Bu niye oluyor inanmak zor. Gazze’de en kötüyü gördüğümüze inanıyorduk ama dün anladık ki henüz en kötüsünü görmemişiz.” dedi.

Dutsch, bütün bunların çok yanlış olduğunu ve problemin temel nedeninin bilinmesi gerektiğini kaydederek, “Umuyoruz ki İsrail yakında yargılanır. Dünya liderleri, sorunun İsrail’e devlet adına bu yetkiyi verdikleri 1948’den önce başladığını kabul etmelidir.” diye konuştu.

Daha sonra göstericiler, polisin yoğun güvenlik önlemleri altında Grant Central tren istasyonuna doğru yürüyüşe geçti.

Yürüyüş esnasında yolları kapatma girişiminde bulunan bazı göstericileri polis gözaltına aldı.

Göstericiler, İsrail’in Gazze’den derhal çekilmesi ve işgalin sona ermesi yönünde sloganlar attı.

⁠İsrail’in Refah bölgesine saldırı planı

Gazze’ye saldırı ve işgalinde on binlerce Filistinliyi öldüren İsrail, bölgenin kuzey ve orta kesimlerindeki nüfusun büyük bölümünü Mısır sınırındaki Refah kentine yığılmaya zorladı.

İsrail, saldırılar boyunca kuzeydekiler için güvenli bölge ilan ettiği güney bölgesini ise şimdi aynı şekilde karadan işgal etmek ve nüfusu buradan zorla çıkarmak istiyor.

Refah’ta 1 milyon 400 bin civarında sivilin sıkıştığı tahmin ediliyor.

Uluslararası toplum İsrail’i Refah’a yönelik kapsamlı bir saldırının yeni ve büyük bir trajediye sebep olacağı konusunda uyarıyor.

Muhabir: Islam Doğru

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu