Numan Kurtulmuş’tan flaş açıklama

Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş Derik Kaymakamına bombalı saldırının ana faillerinin yakalandığını, 62 kişinin gözaltında olduğunu açıkladı.

Hükümet sözcüsü Numan Kurtulmuş Derik Kaymakamına bombalı saldırının ana faillerinin yakalandığını, 62 kişinin gözaltında olduğunu açıkladı.

Başbakan Yardımcısı Numan Kurtulmuş, Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapıyor

İşte açıklamasından satır başları:

Derik Kaymakamına saldıranlar yakalanmıştır. 62 kişi gözaltına alınmıştır. Hiçbir terör örgütü eylem yapamaz hale getirilinceye kadar bu mücadele sürecek.

(AB ile gerilim) Türkiye için hiçbir zaman kabul edilemeyecek ifadelerle dolu bir ilerleme raporudur. Bu raporun içeriğini kabul etmediğimizi ifade etmek isteriz. Sayın Schulz’un açıkça tehditkar sözlerine de anlam vermek mümkün değil. Yüzlerce insanımızı bombalı saldırılarla kaybettik herhangi bir Avrupa ülkesinden Türkiye’nin yanındayız mesajı gördünüz mü? AB, çncelikle Türkiye’yi yanlız bırakmamalı. Şunu da çok net söyliyeyim Türkiye egemen bir ülkedir.

(Fırat Kalkanı) Harekat planlandığı şekilde devam ediyor. Hedef 5 bin KM’lik alanın terörden temizlenmesi.

(Anayasa değişikliği) Kapsamlı bir anayasa değişikliği başka bir zamana bırakılacak. 330’u bulduğumuz an Meclis’e getirilecektir. CHP süreçte yer almak isterse görüş getirebilir. Bizim CHP’ye de kapımız açıktır. Başkanlık sistemi önerisi en kısa sürede Meclis’e getirilecektir. Daha fazla denetlenebilen bir sistem öngörüyoruz.

Gazetevatan

ilgili haberler