Nusr-et ‘te 3 bin Dolarlık ‘Altın biftek’ hesabı kavgası

Paylaş:

The Take Out’ta yer alan habere göre, Floridalı Duane Miranda adındaki biri kişi, beş arkadaşıyla birlikte Nusr-Et’in Miami’deki restoranında yemek yediler.

Fiyatların pahalılığını bildiğini söyleyen Miranda, siparişlerini verdikten sonra masalarına altın kaplama etler geldiğini ancak bunun standart sunumun bir parçası olabileceğini düşündüklerini belirtiyor.

Yemekler bittikten sonra ise asıl şok yaşanmış. Zira gelen hesapta sadece 24 karat altın kaplanmış iki et yemeği için 3 bin dolar yazılmış.

Miranda bunun üzerine asla böyle bir sipariş vermedikleri gerekçesiyle itiraz ediyor ve altın kaplama yiyeceklerin hesaptan düşürülmemesi durumunda masadan kalkmayacağı restini çekiyor. Ancak haberde aktarılana göre grubunun ayrılmayacağını açıklamasından sonra restoran yönetimi polis çağırıyor.

Floridalı adam, garsonun durumdan yararlanmaya çalıştığına inandığını ifade ediyor.

İki yıldan az bir süre önce açılan restorantta daha önce de benzer vakalar yaşanmış. The Take Out, Nusr’et’in 11 kez kolluk kuvvetleriyle temasa geçtiğini belirtiyor.

Polisin gelmesinin ardından Miranda ve beş arkadaşının faturayı ödemeyi kabul ettikleri kaydediliyor.

Miranda, konunun burada kapanmadığını belirterek, altın kaplama etlerin kemiklerini eve getirdiğini ve iddia edilen 24 karat altının tam analizi için onları bir laboratuvara götüreceğini söylüyor.

Jurnalci.com

Paylaş: