Ekonomi

O Emeklilere Bayram İkramiyesi Verilmeyecek, Başvuru Tarihi Verildi! ‘Önemli Detay Ortaya Çıktı’

Paylaş:

Milyonlarca emeklinin maaşlarına yapılan zam oranları sonunda açıklandı. En düşük emekli maaşı, yüzde 49,25’lik bir artışla 10 bin TL’ye yükseldi.

MAAŞ ZAMLARI HESAPLARA YATIRILDI

Emeklilerin zam farkları, 7 Şubat itibariyle hesaplarına aktarıldı. Bu maaş zamlarının ardından, milyonlarca emekli, bayram ikramiyelerinin ne kadar olacağını merak etmeye başladı.

İKRAMİYE TUTARLARI BELİRLENDİ

Geçen yıl verilen 2 bin TL’lik bayram ikramiyesinin bu yıl ne kadar artırılacağı konusunda iki güçlü formül gündemde yer alıyor.

Sabah’ın haberine göre ilk formülde, bayram ikramiyesine yüzde 50’lik bir zam yapılması ve tutarın 3 bin TL’ye çıkarılması konuşuluyor.

İkinci formül ise, ikramiye tutarının 5 bin TL’ye çıkarılması ve her iki bayramda toplamda 10 bin TL olarak ödenmesi üzerinde duruluyor.

İKRAMİYE ÖDEMELERİNİN TARİHLERİ BELLİ OLDU

Bayram ikramiyeleri, Ramazan Bayramı öncesi 1-9 Nisan arasında ilk olarak hesaplara yatırılacak. İkinci ödeme ise Kurban Bayramı öncesi 10-15 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

ÖNEMLİ DETAY: EMEKLİLERİN HAK ETTİĞİ İKRAMİYEYİ ALABİLMELERİ İÇİN…

Emeklilerin bayram ikramiyelerinden yararlanabilmesi için belirli bir tarihe kadar emeklilik başvurusu yapmış olmaları gerekiyor.

31 MART SON TESLİM TARİHİ

Ramazan Bayramı ikramiyesini almak için 1 Nisan itibariyle maaş almaya hak kazanmış veya kazanacak tüm emeklilerin işlemlerinin tamamlanmış olması gerekiyor.

KURBAN BAYRAMI ÖDEMELERİ İÇİN DE AYNI KURALLAR GEÇERLİ

Kurban Bayramı ödemelerinden yararlanmak için de 31 Mart’a kadar emeklilik başvurusu yapmış olmak gerekiyor. Bu tarihe kadar başvuruda bulunanlar, hem Ramazan hem de Kurban bayramı ikramiyelerinden yararlanabilecekler.

Ancak Nisan ve Mayıs aylarının sonuna kadar başvuranlar, sadece Kurban bayramı ikramiyesine hak kazanacaklar.

Tüm emekliler, bayram ikramiyelerini zamlı olarak alabilecekler.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu