O evin önünde kuş uçurtmuyorlar!

TURKIYE'YE GELEN VE GENELKURMAY BASKANI ORGENERAL YASAR GULER ILE SURIYE'NIN KUZEYINDEKI GELISMELERLE ILGILI GORUSEN VE MILLI SAVUNMA BAKANI HULUSI AKAR'A YENI GOREVI DOLAYISIYLA ZIYARETTE BULUNAN ABD AVRUPA KUVVETLERI KOMUTANI VE NATO MUTTEFIK KUVVETLER HAREKAT KOMUTANI CURTIS MICHEAL SCAPAROTTI'NIN, ADANA'DAKI INCIRLIK USSU'NE GERCEKLESTIRDIGI ZIYARETIN ARDINDAN IZMIR'E GELIP INCELEMELERDE BULUNMASI BEKLENIYOR. SCAPAROTTI'NIN IZMIR ZIYARETINDEN ONCE, KONAK ILCESI ISILAY SAYGIN SOKAKTA EV HAPSINE BULUNAN ABD'LI RAHIP ANDREW CRAIG BRUNSON'IN EVININ ONUNDEKI GUVENLIK ONLEMLERI ARTIRILDI.(FOTO: DAVUT CAN IZMIR DHA)
ABD Avrupa Kuvvetleri Komutanı ve NATO Müttefik Kuvvetler Harekat Komutanı Orgeneral Curtis Micheal Scaparrotti’nin, Adana’daki İncirlik Üssü’ne gerçekleştirdiği ziyaretin ardından İzmir’e gelip, incelemelerde bulunması bekleniyor.

ABD Avrupa Kuvvetleri Komutanı ve NATO Müttefik Kuvvetler Harekat Komutanı Orgeneral Scaparrotti, dün Türkiyeye gelerek, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Güler ile Suriyenin kuzeyindeki gelişmeler hakkında görüştü. Scaparrotti, Milli Savunma Bakanı Akara da yeni görevi dolayısıyla ziyarette bulundu.

Bugün de Adanadaki İncirlik Üssünü ziyaret eden Scaparotti’nin, daha sonra İzmire gelerek, NATO Kara Komutanlığı’nda denetleme yapması bekleniyor.


Orgeneral Scaparrottinin, İzmir ziyaretinden önce terör ögütleri FETÖ ile PKK adına suç işlediği ve casusluk faaliyetlerinde bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılanırken, sağlık sorunları gerekçe gösterilerek, ev hapsi kararıyla cezaevinden çıkarılan ABDli Rahip Andrew Craig Brunsonın, Konak ilçesine bağlı Mimar Sinan Mahallesi’ndeki Işılay Saygun Sokak’ta kaldığı evin önündeki güvenlik önlemleri artırıldı. Sokağın başına yunus polisleri yerleştirilirken, Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri de sokakta önlem aldı.

Jurnalci.com