Magazin

O isim için müsaade bile almamışlar… Kraliçe Elizabeth’i sinirlendirmişler

Paylaş:

2018’de Meghan Markle ve Prens Harry’nin evlenmesiyle bir arada Kraliyet Ailesi’nde bir daha hiçbir şey tıpkı olmadı.

Prens HArry ve Meghan Markle; kraliyetten ayrılmak, ülke değiştirmek üzere kararlarının yanı sıra Oprah Winfrey’e verdikleri skandal röportaj ile pek çok kişinin antipatisini topladılar. Hatta çift bununla yetinmedi ve Netflix’e özel hazırladıkları programla ve Prens Harry’nin yazdığı “Spare” (Yedek) isimli kitapla yeni savlara imza attı. Bu savlar ortasında aileden kimi isimlerin ırkçılık yaptığı bile yer aldı.

KRALİÇE’Yİ SİNİRLENDİRMİŞLER

Ancak bu sefer yeni çıkacak bir kitapta sansasyonel çift ile ilgili tezler ortaya atıldı. Bunlardan en dikkat çekeni ise Kraliçe Elizabeth ile ilgili.

“Charles III: New King” isimli kitapta Markle ve Harry’nin ikinci çocuklarına Lilibet ismini verirken Kraliçe’den müsaade almadıkları bu yüzden de Kraliçe’nin küplere bindiği argüman ediliyor.

Sussex Dükü ve Düşesi, ikinci çocukları için Kraliçe’nin çocukluk ismini kullanma müsaadesini aldıklarını açıklamışlardı lakin kitapta, Elizabeth’in şimdiye kadar hiç sonlanmadığı kadar sonlandığı yazıyor.

İZİN BİLE ALMAMIŞLAR

Yeni tez, saray içinden birinin BBC’ye, Eylül 2022’de vefat eden Kraliçe Elizabeth’e, küçük çocuğun Haziran 2021’deki doğumundan evvel Lilibet ismiyle ilgili fikrinin asla sorulmadığını söylemesinden iki yıldan fazla bir müddet sonra geldi. İçeriden öteki bir kaynak da “Sorduklarından şüpheliyim, muhtemelen bilgilendirmişlerdir” diyerek bu argümanları doğruluyor.

Tüm bu savlara karşın Markle’ın Santa Barbara Cottage Hastanesi’nde doğum yapmasının akabinde Harry’nin büyükannesini arayıp konuştuğu doğrulandı.

Çift, ikinci çocuklarının dünyaya geldiğini; “O, hayal edebileceğimizden çok daha fazlası ve dünyanın dört bir yanından hissettiğimiz sevgi ve dualar için minnettarız. Ailemiz için bu çok özel periyotta gösterdiğiniz nezaket ve dayanağınız için teşekkür ederiz. Lili, ismini aile takma ismi Lilibet olan büyük büyükannesi Majesteleri Kraliçe’den alıyor. İkinci ismi Diana, çok sevdiği merhum büyükannesi Galler Prensesi’ni onurlandırmak için seçildi” diyerek duyurmuştu.

Buckingham Sarayı, Lili’nin doğum gününü Kraliyet Ailesi ismine bir açıklama yaparak kutlamıştı. Bir sözcü, “Kraliçe, Galler Prensi ve Cornwall Düşesi ile Cambridge Dükü ve Düşesi bilgilendirildi ve Sussex Dükü ve Düşesi’nin kız çocuğunun doğumu haberinden çok memnunlar” dedi.

Prens William ve Kate Middleton da bir tweet’te şunları ekledi: “Bebek Lili’nin gelişiyle ilgili keyifli haberden hepimiz çok mutluyuz. Harry, Meghan ve Archie’yi tebrik ederiz.”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu