GüncelGündem

Odabaşı: Aday gösterilmeyeceğimi toplumsal medyaya düşen haberlerle öğrendim

Paylaş:

CHP, Kadıköy Belediye Lider Adaylığı için Mesut Kösedağı’nın ismini açıkladı. Gelişmelerin akabinde, Kadıköy Belediye Lideri Şerdil Dara Odabaşı toplumsal medya X hesabından bir açıklama yaptı.

“HER VAKİT CUMHURİYET HALK PARTİSİ’NİN BİR NEFERİ OLDUM”

Açıklamada “belediye başkanlığımın birinci periyodunun sonunda tekrar aday gösterilmeyeceğimi toplumsal medyaya düşen haberlerle öğrendim” diyen Odabaşı, şunları belirtti:

* “Sevgili Kadıköylüler ve Cumhuriyet Halk Partili yol arkadaşlarım, 2019 yılında “Daha çok Kadıköy” diyerek başlattığımız seçim kampanyamızdan 5 yıl boyunca hiç ödün vermeden Kadıköy’ü güçlendirmek, geleceğe hazırlamak, Kadıköylünün de ömür kalitesini artırarak barış ve huzur içinde yaşaması için canla başla çalıştım.

* Kadıköy Belediye Lideri olarak Kadıköy ve Kadıköylülere hizmet etmek en büyük önceliğim oldu. Bu gayeyle; Kadıköy’ün çözülmemiş problemlerine el attık, ilçemizi yeni hizmetler ile tanıştırdık. Bina yapmaya değil, binanın içini doldurmaya çalıştık. Sokak için çalıştık. Çalışmalarımız, hem komşularımız ortasında hem de dünya çapında karşılığını buldu.

* Yaptığımız birçok uygulama yalnızca İstanbul’a, Türkiye’ye değil, UNESCO’ya model oldu; ödül aldı. Maksadımız daima birebirdi: Cumhuriyet Halk Partililerin gurur duyacakları bir belediye ve idare örneği ortaya koymak; zira doğduğum günden beri içinde olduğum siyasi hayatımda her vakit Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi oldum.

“ADAY GÖSTERİLMEYECEĞİMİ TOPLUMSAL MEDYAYA DÜŞEN HABERLERLE ÖĞRENDİM”

* Partime, örgütüme karşı daima açık daima net oldum. Yazık ki bunun sonucunda; belediye başkanlığımın birinci devrinin sonunda tekrar aday gösterilmeyeceğimi toplumsal medyaya düşen haberlerle öğrendim. 100 yıllık partimin ne olursa olsun bu derece siyasi nezaketten mahrum olmayacağını bu nedenle en azından bu haberin şahsen bildiri edileceğini düşünürken, sonuncu haberi de televizyondan öğrendim.

* Tüm süreci değerlendirdiğim vakit beni en derinden yaralayan nokta; belediye lider adaylığı açıklanmasında yaşanan gecikmenin, her şeyden evvel Cumhuriyet Halk Partisi’ne her daim teveccüh göstermiş Kadıköy halkına saygısızlık olmasıdır. Aday kim olursa olsun, Kadıköy halkı; Belediye Lider adaylarının İstanbul ilçeleri ortasında en son, Yüksek Seçim Heyeti’nin son müracaat tarihine yalnızca 1 hafta kala ilan edilmesini hak etmiyor.

* Öteki yandan, “Süreç” olarak tanımlanan “Adaylaşma” şartlarının, her türlü kriterden ve objektiflikten uzak, kapalı kapılar arkasında, “Kurultay” sonrası siyasi ödüllendirme ve cezalandırma mantığı ile yürütülmüş olması hem bana hem örgütümüze hem de esaslı bir siyasi geleneğe sahip Cumhuriyet Halk Partisi’ne de yapılmış saygısızlıktır. Çok şey değil aslında beklediğimiz.

“KARAR VERİCİLERİ TÖHMET ALTINDA BIRAKMAKTADIR”

* Siyasi bir bedel ödediğimizin farkındayız; lakin en azından: Kurucu Genel Liderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün feraset ve cüretini, çok partili sisteme olan inancıyla İsmet İnönü’nün demokrasiye itimadını, Bülent Ecevit’in davaya ve ülkeye inancını, Erdal İnönü’nün zarafetini, Hikmet Çetin’in bilgeliğini, Altan Öymen’in güvenilirliğini, Murat Karayalçın’ın özverisini, halkçılığını, Deniz Baykal’ın yürek ve azmini, Kemal Kılıçdaroğlu’nun birleştiriciliğini ve sarsılmaz adalet hissini görmek isterdik.

* Misyon değişiklikleri her vakit olağan ve gereklidir. Lakin, “Seçilme/Adaylaştırılma” sistemin kurulamaması, verilen kelamların tutulmaması ve münasebetlerin açıklanamaz durumda olması, karar vericileri töhmet altında bırakmaktadır. Misyonumun birinci devrinin sonunda, neden yine adaylaştırılmadığımı merak etmekle birlikte, beni asıl üzen; Partimin geleneklerinden ve kurumsal kimliğinden uzaklaşmasıdır. Bu tavır, Cumhuriyet Halk Partisi’nin bir neferi olarak şahsımı üzmüş, inancımı zedelemiştir.

* Tenkit hakkım gizli kalmakla birlikte ben, Şerdil Dara Odabaşı olarak, son nefesime kadar bu topraklarda demokrasinin, adaletin ve barışın yeşermesi için çalışacak, Cumhuriyet Halk Partisi’nin neferi olmaya devam edeceğim. Kadıköy için vazife üstlenen arkadaşlarıma muvaffakiyetler diliyorum.

“BU ABLUKA, DAĞILACAK”

* Komşularımız ve örgütümüzle birlikte; “Haydarpaşa Gar kalacak” diyerek verdiğimiz gayret, Kalamış Yat Limanı’na 1 metre kare dahi beton dökülmesin diye verdiğimiz uğraş, Söğütlüçeşme’de AVM yapılmasın diye verdiğimiz uğraş ve açtığımız davalar, tren istasyonlarının, Kadıköylülerin kullanımına açılmasına yönelik ısrarlarımız; bundan sonra komşularımıza, Cumhuriyet Halk Partisi örgütüne emanettir. 5 yıl boyunca benimle yol yürürken yanımda olduğunu her an hissettiğim tüm Kadıköylülere, Cumhuriyet Halk Partisi’nin işçi takımlarına ve mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

* Makamlardan bağımsız olarak, Kadıköy’de Kadıköylülerle bir ortada olmaya devam edeceğimi bir sefer daha belirtmek istiyorum. Ve biliyorum ki Kadıköy’ün sesi hezimet tanımaz; dağıtır ablukayı! Bu abluka, dağılacak!”

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu