GüncelGündem

OGM işçi alımı başvurusu: Müracaat kaideleri neler, müracaat nasıl yapılır?

Paylaş:

Orman Genel Müdürlüğü taşra teşkilatında kelamlı ve uygulamalı imtihanla kontratlı işçi konumunda 1128 adet orman koruma memuru alımı yapılacak. 2022 yılı KPSSP93 puanı en yüksek olan adaydan başlayarak yapılacak sıralama sonucu, belirlenen konum sayısının (1128) 4 katına kadar aday ve son adayla eşit puana sahip adayların olması halinde bunlar da son adayla birlikte kelamlı ve uygulamalı imtihana girmeye hak kazanacak

OGM İŞÇİ ALIMI MÜRACAAT EKRANI

OGM İŞÇİ ALIMI BAŞVURUSU NE VAKİT?

Adaylar 26/01/2023 – 06/02/2023 tarihleri ortasında e-Devlet üzerinde Orman Genel Müdürlüğü – Meslek Kapısı Kamu İşe Alım ve Meslek Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresi üzerinden e-devlet şifreleri ile müracaat yapacaklar.

Başvuru süreçleri 06/02/2023 gecesi saat 23:59’da sona erecektir. Bu müddet mutlaka uzatılmayacaktır. Şahsen, posta, dilekçe yahut öbür formda yapılacak müracaatlar kabul edilmeyecek.

OGM KONTENJANLARI

Adana (10), Adıyaman (8), Afyonkarahisar (11), Ağrı (3), Amasya (2), Ankara (17), Antalya (50), Ardahan (6), Artvin (18), Aydın (30), Balıkesir (49), Bartın (4), Batman (9), Bayburt (2), Bilecik (18), Bingöl (5), Bitlis (7), Bolu (5), Burdur (20), Bursa (44), Çanakkale (53), Çankırı (10), Çorum (4), Denizli (25), Diyarbakır (11), Edirne (14), Erzincan (12), Erzurum (2), Eskişehir (47), Gaziantep (2), Giresun (10), Gümüşhane (4), Hakkari (5), Hatay (16), Isparta (10), İstanbul (37), İzmir (46), Kahramanmaraş (5), Karabük (1), Karaman (5), Kars (5), Kastamonu (2), Kayseri (7), Kırklareli (24), Kırşehir (2), Kilis (2), Kocaeli (28), Konya (18), Kütahya (51), Malatya (7), Manisa (33), Mardin (7), Mersin (16), Muğla (52), Muş (4), Ordu (19), Rize (23), Sakarya (50), Samsun (13), Siirt (6), Sinop (6), Sivas (30), Şanlıurfa (4), Şırnak (8), Tekirdağ (12), Tokat (3), Trabzon (9), Tunceli (7), Uşak (5), Van (5), Yalova (14), Yozgat (17), Zonguldak (2) Toplam: 1128

OGM İŞÇİ ALIMI MÜRACAAT KAİDELERİ NELER?

a) 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. Unsurunda belirtilen genel ve özel kaidelere sahip olmak,

b) 2022 yılında yapılan Kamu İşçisi Seçme İmtihanından (2022-KPSSP93) en az 65 puan almış olmak,

c) Yükseköğrenim kurumlarına bağlı ön lisans programlarından; Ormancılık ve Orman Eserleri, Orman İşletmeciliği, Ormancılık, Orman Eserleri, Odun Dışı Orman Eserleri, Fidan Yetiştiriciliği, Fidan Yetiştirme, Fidan ve Fidecilik, Budama ve Aşılama, Avcılık ve Yaban Hayatı, Av ve Yaban Hayatı kısımlarının birinden mezun olmak,ç) Tam Teşekküllü Sıhhat Kurum ve Kuruluşlarından (Yurdun her yerinde vazife yapabilir ve silah kullanabilir ibareli) sıhhat şurası raporu almak. (Sözleşme imzalamaya hak kazanan adaylardan istenecektir.)

d) 657 sayılı Kanunun 4 üncü hususunun (B) fıkrasına nazaran kontratlı işçi statüsünde çalışmakta iken; hizmet mukaveleleri sona erenler yahut Ek-1’de yer alan kontratlı işçi durumuna yerleştirilmek üzere müracaatta bulunanlar hakkında 657 sayılı Kanunun 4 üncü hususunun (B) fıkrasında ve 6.6.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Şurası Kararı ile yürürlüğe konulan Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Ait Temellerin ek 1 inci unsurunun üçüncü ve dördüncü fıkralarında yer alan kararların uygulanacağı göz önünde bulundurulmalıdır. Bu konumlara yerleşenlerden, Kontratlı İşçi Çalıştırılmasına Ait Temellerin ek 1 inci unsurunun üçüncü ve dördüncü fıkralarında belirtilen istisnalar kapsamına girmeyenlerin atamaları yapılmayacaktır.

e) Adaylar müracaat tarihinin son günü itibariyle genel ve özel koşullarda belirtilen kaidelerin tamamını sağlıyor olması gerekmekte olup ilanda belirtilen nitelikleri taşımayan ve belgeleyemeyenlerin müracaatları kabul edilmeyecektir. Ayrıyeten, rastgele bir tarihte ibraz ettiği dokümanın sahte/geçersiz olduğu, gerçeğe karşıt doküman düzenlediği anlaşılanların “Sözleşme imzalanarak misyona başlatılmış olsalar bile” kontratları feshedilerek haklarında yasal süreç yapılacaktır ve yönetim tarafından kendilerine bir bedel ödenmiş ise bu bedel yasal faizi ile birlikte tazmin edilecektir.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu