Öğrenciye dayakla ‘ben yaramazım’ itirafnamesi imzalatan okul müdürü iddiası

Olay geçtiğimiz 23 Aralıkta Muğla’nın Fethiye İlçesi’nde meydana geldi, ortaokul öğrencisi 12 yaşındaki E.O Kargı Şehit Refik Cesur Ortaokulu 7’nci sınıf öğrencisi E.O., ders sırasında yaramazlık yaptığı gerekçesiyle öğretmeni tarafından okul müdürü H.A.’ya şikayet edildi. Bunun üzerine sınıfa gelen H.A., öğrenciden müdür odasına gidip kendisini beklemesini istedi. İddiaya göre odaya giren okul müdürü H.A., E.O.’yu yumrukladı. H.A. ardından ağlayan E.O.dan yüzünü yıkayıp, sınıfına dönmesini istedi.

Odadan çıktıktan sonra okuldan ayrılarak Kargı Mahallesi’ndeki evine dönen E.O. annesi Semra O.’ya okul müdürü tarafından dövüldüğünü anlatıp, başının döndüğünü ve midesinin bulandığı belirtti. Fethiye Devlet Hastanesi’ne götürülen E.O.’nun sağ kulak arkasında darbe izi, şakak kemiğinin üzerinde ise ekimoz bulunduğu tespit edildi. Öğrenciye ‘basit tıbbı müdahaleyle giderilebilir yaralanma’ raporu verildi. Raporla birlikte Fethiye İlçe Jandarma Karakol Komutanlığı’na giden aile, okul müdüründen şikayetçi oldu. Ailenin talebi üzerine Muğla Barosu tarafından atanan avukat Hayel Özenç ise olayın tüm detaylarını ortaya çıkartmak üzere harekete geçti.
Özenç’in Akarca Mahallesi’ndeki avukatlık bürosuna gelerek yaşananları bir kez daha anlatan E.O. “Okul müdürür beni odasında yumrukladı, yere düştüm. ‘Ben sana otur dedim mi’ diyerek saçımdan tutup ayağa kaldırdı ve tekrar dövmeye başladı” dedi. Okul müdürünün kendisine küfür ettiğini de ileri süren E.O., artık okula gitmek istemediğini belirtti.

Okul müdürü H.A. ise suçlamaları reddetti. Olay günü E.O.’yu sınıf öğretmeni ile birlikte odasına çağırdığını ve konuştuğunu söyleyen H.A., “Babasını aradığımızda ise öğrenci korkup ağlamaya başladı. Daha sonra ise ailesinin benden şikayetçi olduğunu öğrendim. Öğrenciye kesinlikle fiziksel bir müdahalede bulunmadım” dedi.

Fethiye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ise okuldaki dayak olayına ilişkin incelemelerin sürdüğünü bildirdi.

ilgili haberler