GüncelGündem

Öğretmenlerin Anıtkabir’e yürüyüşüne mani

Paylaş:

Eğitim-İş’in yarın öğretmenlik meslek kanununu protesto için Anıtkabir’e düzenlemeyi planladığı yürüyüşe İçişleri Bakanlığı tarafından müsaade verilmediği öğrenildi. CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, “Öğretmenlerimizle polisi karşı karşıya getirmeyin” diye seslendi.

Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası’nın (Eğitim-İş) öğretmenlerin hakları için ve meslek kanununa reaksiyon olarak 1 Ekim 2022 Cumartesi günü Ankara’da 1. Meclis önünden Anıtkabir’e düzenlemeyi planladığı yürüyüşe İçişleri Bakanlığı tarafından müsaade verilmediği öğrenildi.

CHP’DEN AÇIKLAMA: ÖĞRETMENLERİMİZLE POLİSİ KARŞI KARŞIYA GETİRMEYİN

CHP’den bahisle ilgili açıklama yapıldı. CHP Küme Başkanvekili Özgür Özel, ”İçişleri Bakanlığı’nın Eğitim-İş’in yarın gerçekleştireceği Büyük Yürüyüş’e müsaade vermediğini öğrendik. Öğretmenlerimizle polisi karşı karşıya getirmeyin. Öğretmenlerimizin anayasal hakkını kullanmasını engellemeyin” dedi.

CHP Küme Başkanvekili Engin Altay ise, “Herkes, evvelce müsaade almadan, silahsız ve akinsız toplantı ve şov yürüyüşü düzenleme hakkına sahiptir. Öğretmenlerin anayasal hakkını kimse elinden alamaz. Başöğretmenine gidecek öğretmenlere kimse mahzur olamaz” sözlerini kullandı.

CHP Genel Lider Yardımcısı Veli Ağbaba da mevzuyla ilgili açıklama yaparak, “Öğretmenler en temel haklarını savunmak için yarın Büyük Yürüyüş yapacak fakat İçişleri Bakanlığı’nın Eğitim-İş’in yürüyüşüne müsaade vermediğini öğreniyoruz. Öğretmenlerimize tekrar polisler müdahale mi edecek? Anayasal hak olan yürüyüş hakkına yönelik yasak kaldırılmalıdır” halinde konuştu.

“MESLEK KANUNUNU KABUL ETMİYORUZ”

Öğretmenlik Meslek Kanunu’nun geri çekilmesi gerektiğini savunun Eğitim ve Bilim İşgörenleri Sendikası (Eğitim-İş) “Hükümetin ortaklarıyla getirmiş olduğu Öğretmenlik Meslek Kanunu bizim hiçbir meselemize cevap vermediği üzere, gelecekte büyük ve geri dönüşsüz tehlikeler içermektedir. Kabul etmiyoruz. 1 Ekim Cumartesi günü saat 11.00’de 1.Meclis önünden Anıtkabir’e yürüyüş yapacağız” açıklamasında bulunmuştu.

Eğitim-İş’in açıklamasında, “Uzmanlığımızı ve mesleksel tecrübe ve donanımımızı yok sayan bu meslek kanunu öğretmenliği değersizleştirmekte, mesleksel haklarımızı da yeni kaidelere bağlamaktadır. Okullarda çalışma barışını bozacak, içeriğinde yer alan meslek basamakları uygulamasıyla da öğrenci ve veliler ortasında ayrışmaya neden olacaktır. Karşı çıkıyoruz. Bugün yoksulluk hududunun altında fiyat alan, çalışma kuralları çağın gerisinde kalan, zati takımlı -ücretli – kontratlı diye ayrılan biz eğitim işçileri için bu kanun sorun çözen değil başlı başına bir meseledir. Derhal geri çekilmelidir” sözlerine yer verilmişti.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu