Spor

Okan Buruk’tan transfer açıklaması

Paylaş:

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, takımlarında bulunan oyunculardan mutlu olduğunu belirterek, şampiyonluk yarışında en uygununu yapacaklarını söyledi.

Sarı-kırmızılı ekibin Florya Metin Oktay Tesisleri’nde gerçekleştirdiği idmandan evvel basın mensuplarına açıklamada bulunan Buruk, Dünya Kupası ortasına girmeden evvel yeterli bir çıkış yakaladıklarını hatırlatarak, “O ivmeyle devam etmek isterdik ancak lig başladıktan sonra tıpkı çıkışı devam ettireceğiz. Bu bahtımız devam ediyor.” dedi.

“KORKUMUZ SAKATLIKLARDI”

Bu süreçle ilgili tek kaygısının sakatlık olduğunun altını çizen Okan Buruk, “Maalesef 1-2 sakatlığımız oldu. Oliveira’nın sakatlığı oldu. Bilek dönmesi oldu. Dün Icardi topuk pası verirken, art adalesinde zorlanma oldu. Onunla ilgili bugün sonuç gelecek. Rashica’nın maçtan kalan bir ağrısı devam ediyor. Emre Taşdemir’in sakatlığı vardı. Ross ve Hamza Akman’ın sakatlıkları var. Endişemiz sakatlıklardı, maalesef şu anda onu yaşıyoruz.” diye konuştu.

Okan Buruk, Dünya Kupası ortasında yapacakları hazırlık maçlarında bu dönem az forma talihi bulan oyuncuların kendilerini gösterme açısından kıymetli olduğunu aktararak, “Bu ortayı en güzel biçimde değerlendireceğiz.” tabirini kullandı.

“İLK FİKRİMİZ TRANSFER DEĞİL”

Okan Buruk, transfere yönelik çalışmalarının devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti:

“Aslında birinci transferlerimiz kendi içimizdeki oyuncular. Takımımız çok geniş, bu geniş takım içerisinde az baht verdiğimiz oyuncular var. Genç oyuncularımız var. Transfere gerek kalmadan hazırlık kampındaki maçlarda oynayacak oyuncularla transfer yapmak birinci gayemiz. Transfer için alışılmış ki hazırlıklarımız var. Transfer devri öncesi oynayacağımız maçlar, kimi şeyleri daha net bir halde ortaya çıkartacak. Takımımızı güçlendirmek için her vakit çalışmalar yapıyoruz. Takım genişliğimizden ötürü çok fazla bir transfer düşünmüyoruz. Şu anki birinci niyetimiz transfer değil. Benim birinci niyetim, elimdeki oyuncuları en yeterli formda pahalandırmak.”

Süper Lig’de güç bir fikstürü geride bıraktıklarını anlatan Buruk, “Bu ortaya önderin 2 puan gerisinde girmek bu kadar sıkıntı bir fikstürle kıymetliydi. Kendi alanımızda oynayacağımız maçlar büyük avantaj lakin her maça çıkıp yüzde 100’nüzü vermeniz gerekiyor. Ekibime güveniyorum. Ağır tempoda da oyuncularımla bir arada en uygununu yapacağız. Oynadığımız fikstür bizim için avantaj fakat maç oynanmadan da kazanılmıyor. Gerçek bir halde oyunumuzu devam ettirmek zorundayız.” değerlendirmesinde bulundu.

Okan Buruk, ligdeki son maçlarda istedikleri performansı sergilediklerini anlatarak, “Oyun olarak çok âlâ bir yerde bıraktık. Birebir yerden devam etmek istiyoruz.” biçiminde görüş belirtti.

“BİZE GELEN NET BİR TEKLİF YOK”

Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, takımlarında bulunan oyunculardan en düzgün randımanı almak istediklerini vurgulayarak, “Yunus ve Kerem’in kontratlarının güzelleştirilmesi konusunda çalışmalar devam ediyor. Türk oyuncuların bizim için ne kadar pahalı olduğunu biliyoruz. Oyuncularımızı maddi, manevi ve fizikî manada burada keyifli etmeye çalışıyoruz. Bütün oyuncularımızı kazanmak istiyoruz.” diye konuştu.

Buruk, futbolcularına rastgele bir transfer teklifi olup olmadığına yönelik soruyu, “Çok fazla şey yazılıyor. Hiçbir oyuncumuzla ilgili şu an bize gelen net bir teklif yok. Transfer periyodu başladıktan sonra bize de teklif gelebilir, bizden de teklif gidebilir. Bunlar olacak.” formunda yanıtladı.

KEREM VE YUNUS

Kerem Aktürkoğlu ve Yunus Akgün’ün kendileri için değerli oyuncular olduğunu anlatan Buruk, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Takımın oturma sürecinde gerçek performansını veremeyen oyuncular oldu. Kerem belirli maçlarda çıkışını ortaya koydu. Yunus ligin başında çok daha tesirliydi. İkisi de ulusal oyuncu. Galatasaraylılar için çok kıymetliler. Galatasaray’a hizmet etmek için ellerinden geleni yapıyorlar. Kerem’e çok güveniyoruz. Yunus’a da tıpkı halde çok güveniyoruz. Yunus ile ilgili çok haber çıkıyor lakin bizim için çok pahalı. Hazırlık maçları onun için de çok düzgün olacak. Yunus’u tekrar kendi performansına getirmemiz gerekiyor. Ben Yunus’a çok güveniyorum. Ondan beklentimiz çok yüksek.”

“OYUNCULARIMDAN ÇOK MEMNUNUM”

Okan Buruk, Galatasaray’ın geçen dönemi çok berbat geçirdiğini ve yeni döneme her manada yenilenerek girdiğini belirterek, “Bu sürecin sancılı geçeceğini ve bir formda tenkidin olacağını hepimiz biliyoruz. Tenkitler olacak. Benim için kıymetli olan sokak. Toplumsal medya çok farklı bir yer, sokak çok farklı bir yer. İnsanların sizin hakkınızdaki kanısını sokaktan çok net alabiliyorsunuz. Bize daima dayanak verdiler. Maçlardaki seyirci sayılarına baktığımızda taraftarını memnun eden, stada çeken bir Galatasaray var. Bunu da son 3 maçta skor olarak da ortaya çıkardı.” sözlerini kullandı.

Buruk, son haftalardaki performanslarını devam ettirmek istediklerini vurgulayarak, kelamlarını şöyle tamamladı:

“Şimdi de sokakta kimi görsek bir an evvel maçların başlamasını istiyor. Ekibi bıraktığı yerden seyretmek istiyor. Galatasaray taraftarına bu havayı yaşatmak benim için değerli. Oyuncularımdan çok mutluyum. Onlarla burada memnun bir ortam oluşturduk. Daima dayanak gördük. Bunun karşılığını vermeye çalışıyoruz. Misyonumuzun şuurundayız. Galatasaray’ın şampiyonluk yolunda en savlı gruplardan biri olduğunu tekrar hatırlatmak istiyorum. Yeni takımımızla birlikte şampiyonluk yolunda en düzgününü yapacağız. İnşallah dönemin sonu da şampiyonluk olur.” (AA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu