Ömer Çelik: Bizim Mansur Yavaş meselemiz yok!

AKP Genel Merkezi’nde basın toplantısı düzenleyen parti sözcüsü Ömer Çelik, CHP’nin Ankara adayı Mansur Yavaş hakkındaki sahte senet iddialarına ilişkin bir kez daha açıklamalarda bulundu.

Çelik, dün canlı yayında söz konusu iddiaları medyayla paylaşmasının ardından kameralar karşısına geçen Yavaş’ın açıklamalarını değerlendirdi. Yavaş’ın AKP’yi taraf olmak ve dava sürecini etkilemeye çalışmakla suçlamasına tepki gösteren Çelik, “Bizim Mansur Yavaş meselemiz yok, bu CHP’nin meselesi” dedi. “Adil yargılamayı etkileyen açıklama’ denecekse kendisine bakmalıdır” diyen Çelik, “Mansur Yavaş’ın kriminal olduğunu iddia ettiği bu kişiyle yıllardır süren bu dostluğun, iş ilişkisinin sebebi nedir?” diye sordu.

Yavaş ile arasında sahte senet davasının söz konusu olan iş insanı Necmettin Kesgin‘e ‘Saygın’ ifadesini kullanmadığını söyleyen Çelik, bu konuda Yavaş’ın “yalan söylediğini” ifade etti.

Yavaş, Kesgin’in çocuk istismarından hâlen yargılandığını söylemişti. Gazeteciler, söz konusu iddiayı Çelik’e sordu. “Kişiyle bağlantılı olduğu kişi biz değiliz” diyen Çelik devamında, “Madem bu suçları işleyebilecek bir kişi, neden ilişki içine girdiniz? Şöyle bir kurnazlığa başvurulması bizim gözümüzden kaçmaz, bizi bir taraf olarak göstermeye çalışıyor. Bizim meselemiz değil bu, biz taraf değiliz” diye konuştu.

Jurnalci.com