Dünya

“One Minute krizinin” mimarından skandal Türkiye açıklaması

Paylaş:

13 Kasım’da Suriyeli terörist Ahlam Albashir’in, İstanbul’un kalbi Taksim İstiklal Caddesi’ne bombalı hücum düzenlemesi sonrasında gündeme gelen Suriye ve Kuzey Irak’a gerçekleştirilen Pençe-Kilit operasyonu ABD medyasının gündeminde.

ABD’nin çok okunan gazetelerinden Washington Post’un köşe müellifi David Ignatius ise Türkiye’yi eleştiren bir yazı kaleme aldı. Türkiye kamuoyunun 2009’da Davos’ta yaşanan “One minute” krizinin mimarı olarak tanıdığı Ignatius, “Türkiye kuzey Suriye’de ateşle oynuyor” başlığıyla bir köşe yazısı yazdı.

Katılımcılar ve kameralar önündeki tansiyon milletlerarası kriz yaratmıştı.

Makalede Ignatius, ABD medyasında algı operasyonu yapan terörist elebaşı Mazlum Abdi’yle görüştüğünü vurguladı. Hem Abdi’nin hem de ABD’li yetkililerin, “Türkiye’nin saldırısı IŞİD’e karşı devam edilen misyonu riske atabilir” açıklamaları yaptığını aktardı. ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı sözcüsü Albay Joseph Buccino’nun yazılı açıklamalarına yer veren Ignatius, “Buccino bana Türkiye’nin hava atışlarından birinin ABD çalışanının 130 metre yakınına düştüğünü söyledi. Bölgedeki Amerikan askerlerinin risk altında olduğunu belirtti” sözünü kullandı.

Makalede, “ABD’li yetkililer Çarşamba günü Türk mevkidaşlarıyla görüştü ve tansiyonun azaltılmasını istedi. Ancak bir Pentagon yetkilisi tansiyonun azaltılacağına dair bir işaret olmadığını söyledi” denildi.

Ignatius, periyodun başbakanı Erdoğan’a daha az müddet tanırken kelamını de kesmişti. (Foto: AA)

Geçmişte de Türkiye zıtlığıyla bilinen Ignatius, “Türkiye’nin Suriye’nin kuzeyindeki askeri operasyonu ABD önderliğindeki koalisyonun IŞİD’le gayretindeki kırılgan denetimi istikrarsızlaştırıyorsa olağan biri şunu düşünür: Onlar ne biçim bir müttefik” diyerek makalesini sonlandırdı.

DAVOS’TA NE OLMUŞTU?

2009’daki Davos Zirvesi’nde devrin başbakanı Recep Tayyip Erdoğan, İsrail Cumhurbaşkanı Şimın Peres, BM Genel Sekreteri Ban Ki-moon ve Arap Birliği Genel Sekreteri Amr Musa’nın katıldığı panelde moderatör olan Ignatius, Erdoğan’a 12 dakika konuşma müddeti vermiş, Peres’e ise 25 dakika vermişti. Bu durum Erdoğan’ı rahatsız ederken devreye girmiş ve “one minute” diyerek bir dakika istemişti. Daha sonra “sürenin dolduğunu” söyleyen Ignatius’a reaksiyon gösteren Erdoğan sahneden inmiş ve bir daha da Davos’a katılmama kararı almıştı.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu