Ordu’da Afet:Köprüler yıkıldı,insanlar mahsur kaldı

Ordu’nun Fatsa ve Ünye ilçelerinde etkili olan sağanak dolayısıyla binaların giriş ve zemin katlarındaki bazı ev ve iş yerlerini su bastı. 4 köprü yıkıldı, çiftçilerin harmandaki fındıkları selle birlikte yok oldu. Karadeniz sahil yolu ulaşıma kapatıldı. 165 kişi mahsur kaldı.

[KGVID]https://jurnalci.com/wp-content/uploads/2018/08/Ordunun-Fatsa-ilçesine-bağlı-Yalıköy-Mahallesinde-sel-suları-nedeniyle-bazı-yollar-ulaşıma.mp4[/KGVID]

Fatsa İlçesi genelinde şiddetli yağış sabah saatlerinden itibaren etkisini gösteriyor. Yağış, ilçede en çok Organize Sanayi Bölgesi’nin de bulunduğu Kurtuluş ve Yalıköy Mahallelerini etkiledi.

[KGVID]https://jurnalci.com/wp-content/uploads/2018/08/Orduda-sel-felaketi-Karadeniz-sahil-yolu-trafiğe-kapandı-Sel-nedeniyle-2-ilçede-4-köprü-yıkıldı-Fabrikalarda-165-kişi-mahsur-kaldı-Üretic.mp4[/KGVID]

Her iki mahallede de binaların giriş ve zemin katlarında bulunan bazı ev ve iş yerlerini su bastı.

Ordu Büyükşehir Belediyesi ile Fatsa Belediyesi ekipleri, ev ve iş yerlerinde biriken suyun tahliye edilmesi için çalışma gerçekleştiriyor. Çeşitli noktalarda, yağışa bağlı heyelanlar meydana geldi.

Jurnalci.com