GüncelGündem

Osman Özgüven, CHP’den istifa etti

Paylaş:

CHP’nin önde gelen isimlerinden, eski Dikili Belediye Lideri Osman Özgüven partisinden istifa ettiğini duyurdu. Özgüven basın açıklamasında şu tabirlere yer verdi:

– Cumhuriyet Halk Partisi’nde değişim ismine yeşeren umutlarımız ne yazık ki boşa çıkmıştır. Genel Lider Özgür Özel ve idaresi, partimizi özüne döndürerek toplumsal demokrasi çizgisine oturtacakları, aday belirlenirken ön seçim ve halk anketi yapacakları istikametinde Türkiye kamuoyuna verdikleri kelamları tutmamışlardır. Partimizin karar düzeneklerini istila edenler, yurttaşlarımızın gönlünü kıran, seçmene hürmet duymayan yanlış kararlar vermişler, CHP’deki çürümüşlük ayyuka çıkmıştır.

– Gelinen noktada, başta Özgür Özel olmak üzere, genel merkez idaresinin yarattığı derin hayal kırıklığı içindeyim. 81 yaşımdayım. Faal siyasi hayatımı noktalayalı 11 yıl oldu. Hiçbir şahsî beklentim yok. Şan, şöhret, methiye, ödül, rant hırslarım hiç olmadı. Umudum, partimizde ıslahat hareketinin gerçekleşmesiydi. Umudum, geçmişte Dikili’de hayata geçirdiğimiz ve benden sonra sonlandırılan toplumsal belediyecilik uygulamalarının tekrar canlandırılmasıydı. Umudum, tıpkı 1989 yılında başardığımız üzere lokal seçim zaferinin akabinde partimizin iktidara gelmesiydi.

– “Parti idaresi halktan büyük değildir. Dikili kararı yine değerlendirilsin, yanılgıdan dönülsün” demiştim. Yalnızca Dikili’de değil, yurt genelinde anti-demokratik biçimde yanlış belediye lider adayları belirlenerek halkla inatlaşılması en büyük yanılgılardan biri olmuştur. Unutulmamalıdır ki, halkın coşkun akan seli karşısında hiçbir güç duramaz.

– Ömrünün kıymetli kısmını emek, demokrasi, barış gayretine adamış bir kişi olarak büyük emekler verdiğim partimden istifa ediyorum. Zira bu CHP, bizim partimiz olmaktan çıkmıştır. Saygılarımla…

UĞUR DÜNDAR: ÖZEL TELEFONA YANIT VERMEMİŞ

Osman Özgüven’in istifa kararını dün akşam Sözcü TV’deki Kelamın Gücü programında Uğur Dündar duyurdu. Özgüven’in Cumhuriyet Halk Partisi ve sol kitleler için değerli bir isim olduğunu vurgulayan Dündar, CHP Önderi Özgür Özel’in tavrını eleştirdi. Dündar, “Özel, Özgüven’in telefon aramalarına karşılık bile vermemiş” dedi.

ÖZGÜR ÖZEL ONUN HAKKINDA NELER SÖYLEMİŞTİ?

Osman Özgüven’in istifasının akabinde gözler bir yandan da CHP Genel Lideri Özgür Özel’e çevrildi. Özel, çocukluk ve gençlik yıllarında yaz mevsimlerini Dikili’de geçirdiğini belirterek, “Özgür Özel’de gördüğünüz ne varsa, birinci tohumlar, birinci filizlenmeler Dikili’de olmuştur” demişti. Özel, Osman Özgüven Belgeseli için verdiği röportajda, “Benim adımın onunla birebir cümlede geçmesi bile hak ettiğimden fazlası olur. Biz fakat Osman Özgüven’i rol model kabul eden, ona benzemeye çalışan solcular olabiliriz” tabirlerini kullanmıştı. Özel, geçtiğimiz 18 Ağustos’ta Bodrum Dibeklihan’da yer aldığı bir panelde şöyle konuşmuştu: “Üç yıl evvel Nevşin Mengü’yle Dikili’de bir söyleşiye katıldık. Osman lider yanıma geldi, ‘Yorgunum, seni dinleyemeyeceğim lakin görmeden, alnından öpmeden geçmek istemedim’ dedi. Osman Özgüven’in alnımdan öptüğü o an hayatımda aldığım en büyük ödüldür.”

ÖZEL: OSMAN ÖZGÜVEN’İ BABAM ÜZERE SEVERİM

4 Kasım’da genel lider seçilen Özgür Özel, 14 Aralık’ta Ankara Çağdaş Sanatlar Merkezi’ndeki belgesel gösteriminin akabinde, Özgüven’in elinden tutarak sahneye çıkmış, Ömür Uzunluğu Onur Mükafatı takdim ettikten sonra yaptığı konuşmasında, “Eğer 1984 – 1994 ortasında Osman Özgüven Dikili Belediye Lideri olmasaydı bugün Özgür Özel burada olmazdı. Babam üzere severim” demişti. 16 Aralık’ta Manisa’da gerçekleştirilen CHP Gençlik Kolları Buluşmasında ise Özel, “Yeni devirde sıradan belediye lider adayları açıklamıyoruz, suyu ücretsiz veren Osman Özgüvenleri açıklıyoruz” diye konuşmuştu.

ÖZGÜVEN “HATADAN DÖNÜN” DAVETİ YAPMIŞTI

28 Ocak’ta gerçekleştirilen CHP Merkez İdare Konseyi ve Parti Meclisi toplantılarında, mevcut Dikili Belediye Lideri Adil Kırgöz tek isim olarak yer almış ve tekrar aday gösterilmişti. Reaksiyon gösteren Özgüven, CHP Genel Merkezi’ne Dikili kararının gözden geçirilerek yanılgıdan dönülmesi daveti yapmış fakat daha sonraki MYK ve PM toplantılarında bu mevzu yine gündeme alınmamıştı.

OSMAN ÖZGÜVEN KİMDİR?

1943 yılında İzmir’in Dikili İlçesinde dünyaya gelen Osman Özgüven, Ege Üniversitesi’nden inşaat mühendisi olarak mezun oldu. 1984 yılında SODEP’ten Dikili Belediye Lideri seçilince inşaat materyalleri sattığı dükkanını kapattı ve etik pahalar mucibince ticari faaliyetlerini büsbütün sonlandırdı. Dört çocuğu, dört torunu olan Özgüven’in mal varlığı bulunmuyor. Tek gelir kaynağı ise emekli maaşı.

Siyasi ömrünü SODEP, SHP, CHP ekseninde sürdürmüş olan Osman Özgüven, hem Cumhuriyet Halk Partisi’nin hem de Türkiye ve dünyadaki sol kitlelerin hürmet duyduğu değerli bir siyaset adamı olarak tanınıyor. Emek, demokrasi, barış çabasının simge isimlerinden Özgüven, 12 Eylül Darbe idaresinin baskıcı rejimine karşı birinci örgütlü uğraş tabanını Dikili’de oluşturarak ismini duyurdu ve tarihe geçen şenlikler düzenledi.

1984–1994 ve 2004–2013 yılları ortasında Dikili’deki dört periyot belediye başkanlığı misyonunda lokal ihtilal yaparak tarihe geçti. Toplumsal belediyeciliğin ülkedeki en tesirli uygulayıcısı oldu. Türkiye ekoloji hareketinin öncüleri ortasında yer aldı. İnsan hakları savunucusu olan Özgüven’in en değerli somut başarılarından biri de Türkiye ve Yunanistan halkları ortasında on yıllarca bağlantıların kopuk kalmasından sonra, “Yurtta barış, dünyada barış” prensibiyle Ege’deki dostluk kapısını açan lider olmasıydı.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu