AktüelGüncelGündemMagazinTürkiye

Oyuncu Ayşegül Çınar’ın Sevgilisi Tahliye Oldu

Paylaş:

Karaköy’de bir otelin restoranında yüksek sesli konuştuğu için kendisini dışarı çıkarmak isteyen güvenlik görevlilerine direnen, polis ve bekçilere de saldırdıkları öne sürülen Furkan Çalıkoğlu ile oyuncu sevgilisi Ayşegül Çınar‘ın davasında, tutuklu yargılanan Çalıkoğlu’nun tahliyesine karar verildi. Sevgilisinin tahliye kararını duyunca Ayşegül Çınar gözyaşı döktü.

İstanbul 52. Asliye Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanık Furkan Çalıkoğlu bulunduğu cezaevinden teknik arıza nedeniyle Ses ve Görüntülü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katılamadı. Tutuksuz sanık Ayşegül Çınar duruşmada hazır bulundu. Sanık Ayşegül Çınar, beraatini istedi.

Sanıkların avukatı Eren Can Kapmaz ise şikayetçilerin ifadelerinde çelişkiler olduğunu aktararak, “Müvekkilim üzerine atılı suçu işlememiştir. Kamera kayıtlarından müvekkilimin başında cam şişe kırıldığı görünmektedir. Müvekkilim kesinlikle polis memurlarına karşı direnç göstermemiştir. Müvekkilimin önce tahliyesini sonra beraatini talep ediyoruz” dedi. Şikâyetçilerin avukatı ise şikayetlerinin sürdüğünü belirterek, “Sanıkların cezalandırılmalarını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

Mahkeme tutuklu sanık Furkan Çalıkoğlu’nun tahliyesine karar verdi. Çalıkoğlu hakkında yurt dışına çıkış yasağı da konulmasına karar verildi. Çalıkoğlu’nun tahliye kararını açıklamasının ardından Ayşegül Çınar gözyaşlarını tutamadı.

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu