GüncelGündem

Özgür Özel: Adil Başkan’ı tekrar seçecek

Paylaş:

CHP Genel Lideri Özgür Özel, İzmir programının ikinci gününde Dikili ilçesindeki Atatürk Meydanı’nda ‘Halk Buluşması’na katıldı.

Özel, kendisi için çok kıymetli olduğunu belirttiği Dikili ilçesinde, Bornova Anadolu Lisesi’nde yatılı öğrenciyken, yaz aylarında plajda çadır kurup şenliklere katıldığını anlattı.

Özel, konuşmasında, şu tabirleri kullandı:

-Kendi evimdeyim. 1980’lerde 12 Eylül Darbesi, solun üzerinden tanklarla geçmişken, Dikili solun sesini tekrar yükselttiği, örgütlü çaba için kol kola girmelerin başladığı bir kentti. Dikili, özgürlükler, demokrasi, toplumsal devlet için unutturulmaya çalışılan kıymetlere sıkı sıkıya bağlı bir yer.

-Dünden bugüne Dikili’ye hizmet eden belediye liderlerimize, efsane Osman Özgüven’e yürekten teşekkür ediyorum. Belediye lideri tercihinde bulunurken 11 aday adayı başvurdu. Hepsi birbirinden pahalıydı.

-Hepsinin yarınlarda kentimize kıymetli katkıları olacak. Bir tercih yaparken genel kural memnuniyet anketi, İzmir seçmeninin beklentisi yüksek, notu kıttır. Lakin Dikili memnuniyet anketine baktığımızda birinci 3 ilçenin içinde yer alıyordu.

-Dikili’de konuşacak bir şey yok. Üzerinde en kısa konuştuğumuz ilçe Dikili’ydi. Adil Kırgöz belediyenin mali tablosunu düzeltmiş, eksik kalan hizmetleri tamamlamış, yeni projelere başlamış ve bunu sizlere uygun anlatmış. Sizlerden takviye almış noktadaydı. Kendisini ve grubunu kutluyorum.

“11 BÜYÜK KENTİ BİZE VERDİLER”

Büyükşehir Belediye Lider adayını belirlerken işi gücü İzmir olacak birini aradıklarını anlatan Özel, sakin, kararlı, büyük projeleri titizlikle yapacak kişinin Cemil Tugay olduğunu lisana getirip, şunları söyledi:

-2019’da seçime ittifakla girmiştik. CHP’nin yanında ittifak ortağı partiler vardı. Bu seçimde kurumsal ittifaklar yok. İstedik ancak başarılı olamadık. Herkesin münasebetleri var. Bir beklentisi olanlar var.

-Recep Tayyip Erdoğan, 2018 seçiminde rejime kasteden Anayasa değişikliğiyle tek adam yetkilerini eline aldığında karamsardık. 2019 seçimlerinde seçmen sandıkta bu orantısız gücü dengeledi.

-Bu sistem bir kişiyi seçiyor, her şeye o kişi karar veriyor. Bakanlar birebir kalemle atanıyor. İzmir’e vali atadığı kalem tıpkı dolma kalem. Tıpkı kalemle Dikili’ye kaymakam da AK Parti ilçe liderini da atıyor. Sapla saman birbirine karışmış. Bütün yetkiler bir yerde toplanmış. Millet dedi ki ‘Dur bakalım, her şey senin elinde değil’. 11 büyük kenti bize verdiler. Bir anda büyük karamsarlık umuda dönüştü.

‘İZMİR İTTİFAKINA GÜVENİYORUZ’

İstanbul’da halkçı belediyecilik yapıldığını kaydeden Özel, şunları söyledi:

-Ankara’da Arınç’ın tabiriyle parsel parsel satan Gökçek belediyeciliği gitmiş, evvelkinin 4 katı toplumsal yardım yapan, insanlara doğal gaz, et dağıtan, emeklilere biner lira dağıtan toplumsal belediyecilik gelmişti.

-Süleyman Soylu, İstanbul’u CHP alırsa PKK’ya verecek diyordu. O palavra ortasından çöktü. ‘Ankara’da su faturalarını teröristler dağıtacak’ diyorlardı.

-Ama ne kimse işinden oldu ne de teröristler iş buldu. Her geçen gün 2 büyük kentimizde olduğu üzere 11 kenti çok âlâ yönettik. 2023’te çok umutluyduk. İnanmıştık. Küçük farkla başaramadık. ‘İnsanlar artık sandığa gitmeyiz’ derken Recep Tayyip Erdoğan ‘Büyük kentleri geri alırım, bundan sonra beni kimse durduramaz’ diyordu.

-12 yaşında çadır kurduğum kentten gör bakalım Recep Tayyip Erdoğan. Millet teslim oluyor mu olmuyor mu? Artık ittifak Ankara’da yok. Bu seçimlere kendi adaylarımızla giriyoruz. Fakat geçen seçimleri kazandığımız seçmen yerli yerinde duruyor.

-Saraya itirazı olan, tek adam rejimine itirazı olan seçmen duruyor. AK Parti’ye yerleri satacağı kentleri bırakmaya kimsenin niyeti yok.

-Gençlerin şenliklerini yasaklayan, onların hayat biçimine müdahale eden anlayışa kentlerimizi teslim etmeyeceğiz. Dikili kimsenin kimseye makus gözle bakmadığı inançlı kent olarak kalmaya devam edecek. Bunun teminatı sizlersiniz, CHP’dir. İzmir ittifakına, Türkiye ittifakına güveniyoruz” açıklamalarında bulundu.

‘SİZİ NAMERDE MUHTAÇ ETMEYECEĞİZ’

Konuşmasında Dikili’de hayata geçirilen projeleri de anlatan Özel, “Bizim belediye liderleri çok çalışıp az anlatıyor. 170 kilometre pak su iletim çizgisi, Mustafa Kemal Atatürk Kültür Merkezi, dere ıslahı, 3 adet yeni kavşak, kent arşivi ve tanıtım merkezi, 6 kilometre bisiklet yolu, Çandarlı’ya kapalı pazar yeri, taziye konutu, 26 adet park, etraf yolları, sıcak asfalt, 450 bin metrekare kilit parke taşı, gündüz bakım meskenleri, kreşler ve çok sayıda proje hayata geçirildi” dedi.

Bir yandan da yapılmayan projelerin bulunduğunu söyleyen Özel, “Mesela balıkçı barınağının yapılması lazım ancak yapmıyorlar. Çandarlı-Dikili ortasında yolun yapılması lazım, yapmıyorlar. Dikili’de okul sorunu var, yapmıyorlar. Dikili tarihi bir rekorla Adil Başkan’ı tekrar seçecek. İstedikleri kadar sizi cezalandırsınlar. Hani Hatay halkını, ‘Merkezi idarede belediye olmazsa hizmet gelmez, Hatay mağdur olur’ diye tehdit ediyor ya depremzedeyi bile AK Parti-CHP diye ayırıyor. Bu davranış mertçe bir davranış değildir. Kalbinin yerinde taş vardır. Özgür Özel sizi namerde muhtaç etmeyecek. Koşulları zorlayıp balıkçı barınağını da yollardaki uygunlaştırmayı de, şayet Karayolları müsaade verirse, yolun amamını da biz yapacağız” tabirlerini kullandı.

‘DİKİLİ ÇİÇEK ÜZERE OLACAK’

CHP İzmir Büyükşehir Belediye Lider Adayı Cemil Tugay ise bundan sonra Dikili’nin konuğu değil, mesken sahibi olduğunu söyleyerek, “Bugünden itibaren beni konut sahibi sayın. Bundan evvelki devirde başarılı çalışmalar yapıldı. Büyükşehir Belediye Liderimiz Tunç Soyer de yeterli işler yaptı. CHP’yiz bayrağı birbirimizden devralırız, daha yükseğe taşımak için uğraş ederiz. Bu kentin altyapısıyla, üstyapısıyla ilgili çalışmalarımızı yapacağız. Dikili İzmir’in en beğenilen ilçelerinden biri. Tarımı, turizmi desteklenecek. Önümüzdeki devir Dikili çiçek üzere bir ilçe olacak. Gücümüzü ve inancımızı bayrağımızdaki altı oktan alıyoruz. Altı oklu bayrağımızı en yüksekte taşıyan genel liderimizden alıyoruz. Gücümüzü halkımızdan, ay yıldızlı bayrağımızdan, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ten alıyoruz. Çok başarılı olacağımızdan hiç kuşkunuz olmasın” diye konuştu.

CHP Dikili Belediye Lider Adayı Adil Kırgöz de “2019 Mart’ta vazifeye geldiğimizde İzmir’in en borçlu belediyesini aldık. Bugün iktisadı güçlü birinci 3 belediye içinde neredeyse hiç borcu olmayan, yalnızca kamu kuruluşlarına borcu olan ancak kasasında parası da bulunan bir belediyeye sahibiz” dedi

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu