EkonomiGüncelSağlık

‘Palm yağı kanser yapar doğru, ama bunu dinlemekte kanser yapar!’

Paylaş:
CNN Türk’te yayınlanan  Gündem Özel programına konuk olan uzmanlar, palm yağı ve gıda güvenliği üzerine konuşan uzman konuklardan. Yrd. Doç.Dr. Fahri Yemişçioğlu, palm yağı hakkındaki ‘kanser yapar’ iddialarına ilişkin olarak“Hakikaten kanser yapar ,ama ne kanser yapar biliyor musunuz? Bu sözü dinlemeye maruz kalmak kanser yapar” dedi.

https://youtu.be/IV6Dff-CqgM

Prof. Dr. Ali Esat Karakaya ise tarım ilaçlarının kullanımına ilişkin yaptığı konuşmada “Tarım ilaçları usulüne uygun kullanılırsa, kalıntı limitlerini aşmazsa kabul edilebilir olarak değerlendiriyoruz. Tümden yasaklayalım dediğinizde, çiftçiler tarımın ne hale geleceğini bilirler. O nedenle toksikoloji konusunda uyanık olmamız ve dünyayı izlememiz lazım” diye konuştu.
Yrd. Doç.Dr. Fahri Yemişçioğlu, “Gıda alanına, halk sağlığına ve sektörün kendini geliştirmesine katkıda bulunan her hizmete saygı duyarım. Bir gıda sistemini haksız yere eleştirerek, yanlış bulgularla eleştirilmesine zemin hazırlanıyor. Geçen günlerde bir ulusal televizyon kanalında bir uzman “Palm yağı doymamış yağ asitlerini içeren ve rafine edildiği zaman trans yağ asidi içeren bir şeydir. Bu nedenle kanser yapar” dedi. Hakikaten kanser yapar ama ne kanser yapar biliyor musunuz bu sözü dinlemeye aruz kalmak kanser yapar” ifadelerini kullandı.

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu