Papağana yaptığı işkenceyi çekip yayımlayan Murat Özdemir gözaltına alındı

MasterChef yarışmasının eski yarışmacılaından Murat Özdemir‘in paylaştığı papağana işkence videosu nedeniyle Ortaköy’deki evinde gözaltına alındı.

Özdemir’e yöneltilen suçlamalar arasında kızına ve evinde bulunan kedilerede  şiddet uyguladığı iddialarada yer verildi.

İstanbul Barosu hayvan hakları biriminden avukatların da olay yerine geldiği kaydedildi. Polisin papağanı da aldığı öğrenildi.

MasterChef yarışmasından diskalifiye olan Murat Özdemir Instagram hesabından paylaştığı video ile büyük tepki çekmiş, sosyal medyada infial yaratan görüntüler üzerine çok sayıda kullanıcı şikayette bulunmuştu.

Eline aldığı papağanın boğazını sıkarak işkence yapan Özdemir için sosyal medya kullanıcıları tarafından Emniyet Genel Müdürlüğü’nün Twitter adresine çok sayıda tepki geldi.

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, sosyal medyada yayınlanan papağana işkence videosuna ilişkin bir açıklama paylaştı. Toplumda infial uyandıran ve vicdanları derinden sarsan videoyu üzüntüyle izlediğini aktaran Pakdemirli, “İlgili şahıs hakkında Bakanlık olarak suç duyurusunda bulunulması için talimat verdim. Ayrıca şiddet gören papağanın güvenli bir ortama alınması için de Bakanlık olarak girişimlere başladık” dedi.

Jurnalci.com