Dünya

Pentagon: Suriye’deki operasyon ABD askerlerini tehdit ediyor

Paylaş:

ABD Savunma Bakanlığı Pentagon, Türkiye’nin PKK/YPG terör örgütüne yönelik Pençe-Kılıç Harekatı ile ilgili yeni bir açıklama yaptı.

Pentagon Hava Kuvvetleri Kumandanı Pat Ryder imzasıyla yayınlanan yazılı açıklamada, Türkiye’nin Suriye’ye yönelik operasyonunun ABD askeri çalışanının güvenliğini tehdit ettiği ve IŞİD’le yıllardır süren savaşta tansiyonu artırdığı kaydedildi.

Açıklamada şu tabirler yer aldı:

“Savunma Bakanlığı, kuzey Suriye, Irak ve Türkiye’de tansiyonu artıran aksiyonlardan büyük tasa duyuyor. Tansiyonun bu halde tırmanması, IŞİD’in zayıflaması ve yenilmesi için yıllardır süren ilerlemede Global Koalisyon’u tehdit ediyor.

Suriye’deki son hava akınları, IŞİD’i yenmek için Suriye’de mahallî ortaklarla birlikte çalışan ABD işçisinin güvenliğini direkt tehdit etti. Ayrıyeten, uyumsuz askeri hareketler Irak’ın egemenliğini tehdit ediyor.

IŞİD’i hezimete uğratma misyonuna odaklanmak ve IŞİD’i yenme misyonuna bağlı işçinin güvenliğini sağlamak için derhal tansiyonu azaltmak gerekiyor. Bu aksiyonlar sonucunda Türkiye’de ve Suriye’de yaşanan sivil kayıplarını kınıyor, başsağlığı diliyoruz. Ayrıyeten, sivil altyapının kasıtlı olarak maksat alındığına dair haberler de bizi endişelendiriyor.”

Açıklamanın sonunda, ABD’nin Türkiye’nin legal güvenlik telaşlarını anladığı, Türkiye ve mahallî ortaklarla ateşkes düzenlemeleri için görüşmeye devam edeceği kaydedildi.

Reuters haber ajansı, açıklamanın ABD’nin bugüne kadar Türkiye’nin Suriye’deki operasyonuna yönelik en sert reaksiyon olduğunu belirtti.

PKK/YPG’nin de bağlı olduğu Suriye Demokratik Güçleri’ne dayanak veren ABD’nin kuzey Suriye’de yaklaşık 900 askeri bulunuyor.

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu