Ekonomi

Peugeot’dan tarihi rekor beklentisi

Paylaş:

Peugeot Türkiye Genel Müdürü Gülin Reyhanoğlu, 2023 yılında 2022’ye paralel, yaklaşık 780-800 bin adet bandında pazar beklediklerini belirterek, ”Çok ciddi bir deprem felaketi yaşanmasına rağmen sene sonu hedef planlarımızda bir değişiklik yapmadık. Zira özellikle bu dönemde araca olan talebin ve mobilite ihtiyacının daha da arttığını gözlemliyoruz” dedi.

Reyhanoğlu, İstanbul’da düzenlenen basın toplantısında, Türkiye’de satışa sunulan yeni 408’e ve otomotiv sektöründeki gelişmelere ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

11 ili derinden etkileyen ve tüm ülkeyi yasa boğan depremde hayatını kaybedenlere Allah’tan rahmet, yaralılara şifa, yakınlarına sabırlar dileyerek sözlerine başlayan Reyhanoğlu, ”Böylesi bir dönemin üstüne marka, model satış konuşmak elbette çok zor. Umuyorum bu günleri elbirliğiyle atlatıp, tekrar ayağa kalkıp, bundan sonra böylesi felaketleri asla yaşamayacağımız çözümler ve kararlarla geleceğe ilerleyebiliriz” ifadelerini kullandı.

SUV SATIŞLARI

2022 yılını Peugeot Türkiye olarak 32 bin 600 adedin üstünde satış ve yüzde 4,2 pazar payıyla tamamladıklarını dile getiren Reyhanoğlu, geçen yıl satışların yüzde 53’ünü SUV modellerle gerçekleştirdiklerini bildirdi.

Bu dönemin hepimiz için artısı belki de bu krizle yaşamayı da öğrenmemiz oldu.

Özellikle alternatif çözümler geliştirme yetisi kazandık.

Evet, bu sorunlar kısmen yine hayatımızda olacak ama artık bizim araç getirmemizi veya büyümemizi engelleyecek boyutta olmayacağını söyleyebilirim.

Bununla beraber her çeyrekte tedarik sıkıntısının daha da azalacağını, muhtemelen 2023’ün ikinci yarısında daha rahat bir ortama kavuşacağımızı öngörüyoruz.

‘DEPREM RİSKİ TALEBİ ETKİLEDİ’

Gülin Reyhanoğlu, 2023 yılında da 2022’ye paralel, yaklaşık 780-800 bin adet bandında pazar beklediklerini belirterek sözlerini şöyle sürdürdü:

Çok ciddi bir deprem felaketi yaşanmasına rağmen sene sonu hedef planlarımızda bir değişiklik yapmadık.

Zira özellikle bu dönemde araca olan talebin ve mobilite ihtiyacının daha da arttığını gözlemliyoruz.

Deprem riski ve endişesi, bir yerde mobiliteye olan talebi tetikledi.

Deprem bölgesindeki yetkili satıcılarımız toplam Peugeot satışlarının ortalama yüzde 10’unu yapmaktaydı.

Bu felaketin üzerine zaten depremden 3 hafta sonra o bölgedeki tüm yetkili satıcılarımız da tekrar aktif süreçlerine döndüler.

Bu nedenle 2023 yılı ile ilgili deprem odaklı bir hedef revizyonu yapmadığımızı söyleyebilirim.” 

MUTLAK HEDEF

Peugeot olarak 2023 yılında 57 bin adetlik satış hedeflediklerini bildiren Reyhanoğlu, 57 bin adetlik hedefin yüzde 7.3’lük pazar payı getireceğini söyledi.

Reyhanoğlu, ”Bu sonucu elde etmeyi başarırsak Peugeot markasının Türkiye tarihindeki rekor satışına imza atmış olacağız. Bu anlamda hem bizim için çok önemli hem de ekiplerimiz için oldukça büyük bir motivasyon kaynağı olduğunu söyleyebilirim. Bu hedefin yaklaşık 40 bini aşkını binek otomobil, 16 bin adet civarı da hafif ticari araç modellerimiz olmasını arzuluyoruz. Burada hafif ticari araç bölümü çok önemli. 2022 yılını hafif ticari araçlarda 6. sırada kapattık. Bu sene ise pazarın bu bölümünde yüzde 9’luk bir pazar payı hedefliyoruz ki bu sonuç bizi hafif ticari araç pazarında 3. sıraya çıkartacaktır, hedefimiz bu. Peugeot olarak mutlak hedefimiz iki yerli üreticinin hemen arkasından ticari araçta 3’ncü marka olmak” değerlendirmesinde bulundu.

(Gülin Reyhanoğlu)

PEUGEOT 408

Hedeflere ulaşma konusunda en önemli modellerden birinin de satışa sundukları yeni 408 modeli olacağını vurgulayan Reyhanoğlu, bu yıl toplam satışların yaklaşık yüzde 10’unu yeni 408 modelinin oluşturmasını beklediklerini söyledi.

Rekor beklentileri kapsamında showroom sayısının artacağını da belirten Reyhanoğlu konuşmasını şu sözlerle noktaladı:

Bu sene bir rekor kırma hedefimizden bahsettim.

Bu bizi ekip ve tüm satış teşkilatımız olarak çok heyecanlandırıyor.

Bizim için büyük bir motivasyon kaynağı.

Tabii bunu ancak güçlü bir yetkili satıcı yapılanmasıyla gerçekleştirebiliriz.

2022 yılını Peugeot Türkiye olarak 38 şehirde 60 showroom ile kapattık.

2023 yılı hedefimiz ise 41 şehirde 65 showrooma ulaşarak yüzde 94’lük bir kapsama hedefine ulaşmak.

Yeni showroomlarımız, iki showroom İstanbul’da olmak üzere, Aksaray, Manisa ve Uşak’ta kapılarını açacak.

Reyhanoğlu, konuşmasının ardından basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

SIFIR ARAÇ BULUNAMAMA SORUNU

Piyasada sıfır araç bulunamamasının büyük oranda ötelenmiş talepten kaynaklandığına işaret eden Reyhanoğlu, ”Elbette ötelenmiş satışlar var. Biz aslında her ay belli bir bağlantı adedi ile aya başlıyoruz ve genel olarak yüzde 30 civarı satışımız bir önceki aydan sarkan satış olarak gerçekleşiyor. 57 bin adetlik hedef, bizim hem fabrikalarımızda üretilebilecek araç adedi hem de kendi potansiyelimiz tespit edilerek yapılmış bir satış adedidir. Daha üstü olur muydu? 70 binler seviyesine çıkabilirdik elbette. Aylık olarak yüzde 30 civarında bekleyen müşterimiz var. Bir sonraki aya öteleniyor” dedi.

TESLİM SÜRECİNE KADAR FİYAT ARTIŞI

Sıfır araç bulamayan müşterilerin sıraya girmesi durumunda araç teslimine kadar olan sürede fiyat artışlarından nasıl korunacağı yönündeki bir soruyu yanıtlayan Reyhanoğlu, ”Tedarikle ilgili sıkıntıların giderek azalmasını öngörüyoruz. 2023’ün ikinci yarısında tedarik ile ilgili bir problemimizin kalmamasını bekliyoruz. Bugüne kadar ekonomik koşullar izin verdiği sürece biz müşterilerimize fiyat koruması verdik. Tabii ki çok büyük değişiklikler olur, elimizden fiyat koruma vermek gelmez, o zaman mecburen yansıtmak zorunda kalabiliriz. Ama son 4 aydır özellikle yetkili satıcılarımızda sıraya girmiş, belli bir şasi numarası üzerinden sözleşme imzalamış olan bütün müşterilerimizin fiyatları korundu. Bu anlamda müşterilerimize markaya güvenmelerini tavsiye ederiz” diye konuştu.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu