GüncelGündem

PKK kamplarında eğitim aldığı öne sürülen sanığa dava açıldı

Paylaş:

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan ve İstanbul 22. Ağır Ceza Mahkemesince kabul edilen iddianamede, sanık Ünal Güneş hakkında, 2021 yılında Fransa üzerinden terör örgütünün kırsal takımına iştirak sağlayan ve ikna faaliyetleri kapsamında yapılan görüşmeler sonucu teslim olması sağlanan Suat B’nin beyanları bulunduğu belirtildi.

İddianamede, Suat B’nin beyanında, “Şahsı ‘Hebun’ kod ismiyle biliyorum. Şahsın Avrupa’da eğitim gördüğümüz vakit kod ismi ‘Senar’ idi. Kuzey Irak’ta Assos Pencevin bölgesinde eğitimde ‘Hebun’ olarak isim verilmişti. Şahıs şu an Kuzey Irak Assos Pencewin bölgesinde terör örgütü içerisinde faaliyet yürütmektedir.” dediği kaydedildi.

Sanık Güneş’in 2014 yılında kırsal alanda faaliyet göstermek üzere örgüte katıldığı belirtilen iddianamede, sanığın örgüt ismine kırsal alana eleman transferi ve işbirlikçilik faaliyetlerinde bulunan şahıslardan olabileceği aktarıldı.

“FRANSA’YA GEÇMEK İÇİN YUNANİSTAN’A GİTTİM”

İddianamede sözüne yer verilen sanık Güneş, 2016 yılında “PKK silahlı terör örgütüne üye olmak” kabahatinden Erzurum’da tutuklandığını belirterek, yaklaşık 2 yıl cezaevinde kaldıktan sonra tahliye olduğunu söyledi.

Bir müddet inşaat işlerinde çalıştıktan sonra Fransa’ya geçmek üzere kaçak yollarla Yunanistan’a gittiğini tabir eden sanık Güneş, 8 ay boyunca Yunanistan’da kalarak kendisini Fransa’ya götürecek kaçakçılarla temas kurmaya çalıştığını öne sürdü.

Güneş, son olarak “Zakir” ismini bildiği bir şahısla 5 bin Euro karşılığında anlaştığını savunarak, “Bu şahıstan pasaport almak için gittiğimde kendisi beni iki şahsa teslim etti. bu şahıslar beni silah zoruyla kaçırarak Yunanistan’da bir ay kadar beklettikten sonra Süleymaniye’ye götürdüler. Beni 15 gün boyunca Süleymaniye’de farklı farklı yerlere zorla götürdüler. Bir sabah fırsat bularak ellerinden kaçarak Silopi ilçesinde yetkililere teslim oldum.” savında bulundu.

Daha sonra çalışmak için İstanbul’a geldiğinde polisler tarafından gözaltına alındığını belirten Güneş, “Yakalandığımda inşaatta çalışıyordum. Kod ismi kullandığım ve Kuzey Irak’ta eğitim aldığıma dair beyanlar gerçek değildir. Mutlaka örgüte katılmadım. Üzerime atılı suçlamaları kabul etmiyorum.” dedi.

Eylem yapmak için İstanbul’a geldiği argüman edilen sanık Ünal Güneş’in 2021 yılında örgüte katıldığı ve 2022 yılında yakalandığı anlatılan iddianamede, sanığın yaklaşık 8 ay faaliyet yürüttüğü aktarıldı.

İddianamede, sanığın Yunanistan’da geçirdiği 6 aylık mühlet içerisinde ne yaptığına dair temelli bir savunma yapamadığına işaret edilerek, burada eğitim alan sanığın mezun olurken öteki örgüt mensupları tarafından kendisine AK-47 marka uzun namlulu silah ve 4 şarjör ile 120 fişek verildiği anlatıldı.

İddianamede, Güneş’in “silahlı terör örgütüne üye olmak” hatasından 7,5 yıldan 15 yıla kadar mahpusla cezalandırılması istendi. (AA)

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu