Güncel

Polisten Boğaziçi öğrencilerine şiddet!

Boğaziçi Üniversitesinde gözaltına alınan Mısra Sapan, polislerin özellikle yüzlerine vurduklarını, şiddetin polis aracında da sürdüğünü anlattı.

Paylaş:

Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüsü önünde toplanan öğrenciler, tutuklanan öğrenci arkadaşı için basın açıklaması yapmak istedi ancak polis açıklamaya izin vermeyip bazı öğrencileri gözaltına aldı.

Olay günü, polisin gazetecilere de müdahale ettiği, çekim yapmalarını engellediği de biliniyor.

Gözaltına alınanlar arasında bulunan Mısra Sapan, göz altlarının morardığını gösteren fotoğrafları sosyal medyada paylaştı.

Darbın ardından ters kelepçe

Sapan, gözaltına alınması sırasında sivil polislerin yüzüne diz attığını, yere düştüğünde ise tekme ve yumruklara maruz kaldığını ve ters kelepçeyle gözaltına alındığını belirtti.

Eylemde Güney Kampüs’ün önünde barikat kuran polis, üniversite dışında toplanan öğrencilere müdahale etti, kampüs içinde bulunan öğrencilerin ise dışarı çıkmalarına izin verilmedi.

Polisin müdahalesinde çok sayıda kişi yaka paça gözaltına alınırken bu sırada bazı öğrencilerin yerde sürüklenerek götürülmeye çalışıldığı kameralara yansıdı.

Eylemlerde 14 öğrenci gözaltına alındıktan sonra tamamı serbest bırakıldı.

Sağ gözündeki morarmanın daha yoğun olduğu görünen Sapan’ın avukatı, konu hakkında suç duyurusunda bulunacaklarını belirtti.

Avukat Gökhan Soysal, SÖZCÜ’ye yaptığı açıklamada, “Arkadaşlarının tutuklanmasını protesto etmek için düzenlenecek olan basın açıklamasına gitmek isteyen müvekkilim, henüz yolda 7 arkadaşıyla birlikte darp edilerek gözaltına alınmıştı. Öncesinde bazı sosyal paylaşımları nedeniyle de hedef gösterilişti. Gözaltına alınırken, sağ gözü daha yoğunluklu olmak üzere iki gözü de morartılana kadar, hem gözaltına alınırken hem de araç içerisinde saldırıya uğradı” dedi.

Avukat Gökhan Soysal, konu hakkında ilgili makamlara suç duyurusunda bulunacaklarını da belirtti.

                                                                Pars Alüminyum Tozu

Kullanım Alanları

  • Metalik Pigment olarak;kaplama, boya, mürekkep ve tekstil sektöründe dekoratif amaçlı parlak gümüş rengi için kullanılır
  • Kimyasal olarak;Alüminyum Tozu kontrollü reaksiyon değerleri için poliofelin, sentetik alkol ve alüminyum-bazlı kimyasalların kimyasal üretiminde tercih edilmektedir, ve plastik ve kozmetik sektöründe kullanılır
  • Roket Yakıtı olarak. kullanılır
  • Fotovoltaik kalın film pastası olarak;güneş pillerinin üretiminde elektrik iletkeni olarak kullanılır
  • Metallurji sektöründe redüktör (indirgen madde), ısı kaynağı ve alaşımlama katkısı olarak kullanılmaktadır. Alüminyum Tozunun ekzotermik özelliğinden dolayı alüminatermik uygulamalarda ve ekzotermik kaynaklarda sıklıkla kullanılır
  • Refrakter olarak çelik endüstrisinde kullanılır
  • Yapışkan, Dolgu Macunu ve Kaplama olarak uzay ve askeri uygulamalarda kullanılır.
  • Patlayıcı olarak maden, havai-fişek ve askeri savunma sektöründe kullanılır
  • Toz Metallurjisinde çeşitli parçaların üretiminde kullanılır

DMRSÜREN Kimya Ltd Şti

0216 4421200-0552 3307100

Kurşun oksit,mürdesenk,çinko tozu,alüminyum pastası,spekularit,demir tozu,mangan dioksit,mikronize manganez,mangan tozu,kurşun monoksit,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,netyerim.net,claypacks.com,nem alıcılar,aktif kil paketleri,silika jel,kaolin,potasyum silikat,sıvı kükürt,sıvı kaolin,diyatomit,hayvan altlığı,sepiyolit,pars lime sülfür,hadjin yılan kovucu.

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu