Dünya

Putin, ABD başkanlık yarışında hangi adayı desteklediğini söyledi

Paylaş:

Uluslararası kamuoyu 5 Kasım’da ABD’de yapılacak başkanlık seçimlerinin atmosferine girerken Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, hangi adayı tercih edeceğini söyleyerek gündem oldu…

Ukrayna ile iki yıldır savaşın içinde olan Rusya’nın önderi, seçimi Donald Trump yerine Joe Biden’ın kazanmasını tercih edeceğini söyledi.

Putin, Joe Biden’ın Rusya için Donald Trump’tan daha güzel bir ABD lideri olacağını belirtti ve mevkidaşının yaşı ve rol için sertliği konusundaki tasaların ise yersiz olduğunu lisana getirdi.

Putin’in Çarşamba günü geç saatlerde yaptığı açıklamalar, Beyaz Saray’ın Ukrayna’ya daha fazla askeri yardım gönderme gayretleri nedeniyle Demokratlar ve Cumhuriyetçiler ortasındaki tansiyon artarken bu yılki başkanlık seçimlerine dair birinci açıklaması oldu.

“BIDEN ÖNGÖRÜLEBİLİR BİR POLİTİKACI”

Bir devlet televizyonuna verdiği röportajda Biden ve Trump ortasında seçim yapması istenen Putin, ABD başkanının “daha tecrübeli, öngörülebilir, eski usul bir politikacı” olduğunu söyledi ve Rusya’nın “Amerikan halkının inancını kazanan rastgele bir ABD önderiyle çalışacağını” kelamlarına ekledi.

Rusya Devlet Lideri’nin yorumları, Biden’ın Kongre’deki Cumhuriyetçileri Trump’a karşı çıkmaya ve Ukrayna’ya daha fazla fon sağlanmasını desteklemeye çağırırken Trump’ı “bir Rus diktatörüne boyun eğmekle” suçlamasından bir gün sonra geldi.

“BIDEN’IN YAŞININ TESİRİ YOK”

Trump’ın 2017’den 2021’e kadar süren başkanlığı Putin’e fazla sempati duyduğu suçlamalarıyla gündeme gelmişti. ABD istihbaratı, Rusya’nın Trump’ın Hillary Clinton’ı yenmesine yardımcı olmak için 2016 Beyaz Saray yarışına müdahale ettiğini öne sürerek bu hususta soruşturma başlatmıştı.

Putin Çarşamba günü yaptığı açıklamada Biden’ın yaşı ve akli melekeleriyle ilgili tasaların ABD seçim kampanyasının “giderek daha da hırçınlaşmasının” bir kesimi olduğunu öne sürdü ve mevkidaşının misyona uygun olmadığına dair hiçbir delil görmediğini söyledi.

Biden’ı tercih edeceğini açıklasa da Putin, Trump’ın geçen hafta NATO hakkındaki kelamlarını desteklediğini lisana getirdi. Putin, “Onun bakış açısından muhtemelen bir mantık vardır. Trump her vakit sistematiği olmayan bir siyasetçi olarak görüldü. ABD’nin müttefikleriyle nasıl bağlantı kurması gerektiğine dair bir görüşü var” dedi.

Paylaş:

Sağlık İçin Kızılötesi Karbon Isı Boyası
Canlıların, özellikle de insanların sağlıklı yaşayabilmek için kızılötesi ışınlara ihtiyaçları vardır. Ancak bir aylık bir sürede yoğun bir şekilde alınan güneş ışınlarının depolanması mümkün değildir. On iki ay boyunca alınacak terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ise sayısız fayda sağlar.

 • Hücre sisteminin yenilenme gücünü artırır,
 • Kan dolaşımını hızlandırır,
 • Kronik yorgunluğu azaltır,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirir,
 • Astım, alerjik rinit gibi solunum yolu rahatsızlıkları olan hastalar için en sağlıklı ısıtma sistemidir,
 • Kas ağrıları, sırt ağrıları ve eklem rahatsızlıklarını azaltır,
 • Bazı kanser türlerinin gelişimini engelleme özelliğine sahiptir,
 • Şeker hastalıklarının yan etkilerini azaltır,
 • Fizyoterapi tıp merkezlerinde doğrudan kullanılır.

Tıbbi araştırmalar, uzun dalga boyundaki ışınların terapi etkisi yaptığını, hiçbir zararlı yan etkisinin olmadığını ve insan vücudu için en uygun sıcaklığı sağladığını göstermiştir. Uzun dalga boyunda, terapi kalitesindeki kızılötesi ışınlar ile ısıtma sistemi olarak geliştirilmiş olan SRN  Kızılötesi Isı Boyası, güneşin altında ısınma hissini on iki ay sağlamaktadır. SRN Kızılötesi Isı Boyası, uygulandığı ortamı sadece ısıtmakla kalmaz; aynı zamanda bir fizyoterapi merkezine çevirerek, içinde yaşayanların sağlığına katkıda bulunur.
Uzun dalga kızılötesi, radyan ısıdır; yüzünüzde güneşin veya odun ateşinin sıcaklığını hissetmekle aynı histir. Hatta kendi vücudumuzun da yaydığı ısı türüdür. İnsanlığın bildiği en temel ısınma şeklidir. Önce objeleri ısıttığı, ısınan objelerin de ısı yayarak çevreyi sıcak tuttuğu için binlerce yıldır tercih edilmiştir.
Bugün, yüksek enerji verimliliğine sahip SRN Kızılötesi Isıtma Teknolojisi, estetik ve konforlu bir şekilde radyan ısıyı çevre dostu olarak kolayca tekrar kullanabilmemizi sağlamaktadır.
Geçtiğimiz yüzyılda insanoğlunun konforlu olması sebebiyle tercih ettiği konvansiyonel ısıtma sistemlerinin (petek, klima vb.); yakın gelecekte yerini tekrardan kızılötesi ısıtma sistemlerine bırakması kaçınılmazdır.
SRN KIZILÖTESİ KARBON ISI BOYASI HAKKINDA BAZI BİLGİLER

 • SRN Kızılötesi Isı Boyası havayı kurutmaz ve havayı değil sizi ısıtır.
 • 24 V Elektrik ile çalışan Kızılötesi Isı Boyası sistemi yenilenebilir enerji kaynaklarıyla kombine çalışabilir. (Güneş ve Rüzgar enerjisi)
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası Üstüne duvar kağıdı,sıva ve boya gibi ürünler ile uygulanabilir özelliklere sahip bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası’nın boyandığı ortamda nem ve küf olmaz.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası mekanik tesisat ve bakım gerektirmeye bir üründür.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası anında ısınma ve homojen ısı dağılımı sağlar.
 • SRN Kızılötesi Isı Boyası sağlıklıdır, nefes hastaları (bronşit vb) için en uygun ısıtma teknolojisidir.
 • Su bazlı karbon kaplamalar ek veya ana ısıtma da mükemmel olarak kullanılabilir.
 • Pars alüminyum tozu,pars bakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Pars demir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksit mürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,pars sülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,pars sepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85 mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars lime sülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars silisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,pars magnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyum oksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,pars nikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibden tozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyum silikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsil nem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,pars magnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyum sülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars maden tozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinko oksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsil silikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyum tozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,
 • DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ
 • 05523307100-05325466184
 • www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net
 • www.potasyumsilikat.net,www.kursunoksit.com,www.parsman.com.tr,www.parsgrafit.com.tr
 • www.parox.com.tr,www.sepiyolit.net,

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu