Dünya

Putin’den Azerbaycan ve Ermenistan açıklaması

Paylaş:

Rusya Devlet Lideri Putin, Ermenistan’ın başşehri Erivan’da, Kolektif Güvenlik Mutabakatı Örgütünün (KGAÖ) Kolektif Güvenlik Kurulu toplantısında konuştu. KGAÖ’nün çalışmasında yalnızca muvaffakiyet değil sorunların de olduğunu belirten Putin, bu problemleri basına kapalı olarak ayrıntılı ele alacaklarını lisana getirdi.

Sorunlara karşın KGAÖ çerçevesindeki ortak çalışmaların gözle görülür pratik sonuçlar ortaya koyduğunu kaydeden Putin, “KGAÖ’nün ülkelerimizin ulusal çıkarlarını, egemenliğini ve bağımsızlığını müdafaaya yardım ettiği açık.” dedi.

Örgütün askeri gücünün, konuşlanma, süratli reaksiyon verme istikametindeki gelişimini sürdürdüğünü belirten Putin, bu güçlerin savaşa hazırlık durumunu geliştirmek için daima çalışmalar yapıldığını aktardı. Bu önlemlerin aktifliğinin Kazakistan’daki barışı muhafaza operasyonuyla doğrulandığını tabir eden Putin, KGAÖ barış gücünün çağdaş silah ve teçhizatla donatılması fikrini de desteklediğini kaydetti.

“AZERBAYCAN-ERMENİSTAN ORTASINDA UZLAŞMA İÇİN TABAN SAĞLANDI”

Soçi’de geçen ay sonunda yapılan Rusya, Azerbaycan ve Ermenistan başkanlar doruğunu olumlu kıymetlendiren Putin, gerçekleştirilen görüşmelerin gelecekte temel mevzularda uzlaşma sağlanması için düzgün bir yer oluşturduğunu söyledi.

Liderlerin 2020 ve 2021’de kabul ettiği bildirilere bağlılığını yinelediğini aktaran Putin, hudutların belirlenmesi, ulaşım irtibatlarının açılması, insani meselelerin çözülmesine yönelik mutabakatların dengeli formda uygulanmasının ülkeler ortasındaki bağlantıların olağanlaşmasına yardımcı olacağını vurguladı.

Putin, “Bütün bunların, eninde sonunda Bakü ile Erivan ortasında bir barış muahedesi imzalanmasına imkan vereceğini ümit ediyoruz.” sözünü kullandı.

Afganistan’daki durum hakkında öbür önderlerin kaygısını paylaştığını belirten Putin, çeşitli milletlerarası terör örgütleri militanlarının KGAÖ üye ülkelerinin topraklarına girme ve aşırıcılığın yayılması tehlikesinin hala büyük olduğuna dikkati çekti. Putin, bu tehditleri ortak özel operasyonlarla etkisiz hale getirmek gerektiğini kelamlarına ekledi. (AA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu