Dünya

Putin’in Suriye Özel Temsilcisi Lavrentyev: Suriyeli Kürtler, ABD’nin rehinesi

Paylaş:

Putin’in Suriye Özel Temsilcisi Lavrentyev, Suriye problemine ait Astana Formatı garantörleri Türkiye, Rusya ve İran heyetlerinin Kazakistan’ın başşehri Astana’da düzenlediği toplantının akabinde açıklamalarda bulundu.

ABD’nin, Suriye’nin kuzeydoğusuna yönelik siyasetini kıymetlendiren Lavrentyev, kelam konusu siyasetin “yıkıcı” olduğunu vurguladı.

Lavrentyev, “Batılı ülkeler, Suriye platformunu Rusya ile yüzleşmek ve ülkemizin prestijini zedelemek için kullanıyor. Bu nedenle de kelam konusu ülkeler, Arap ülkelerine durumun istikrara kavuşturulması hedefiyle makul adımlar atmasına müsaade vermemek için elinden geleni yapıyor.” diye konuştu.

Amerikan heyetlerinin geçen ay Suriye’deki Kürt temsilcileriyle bir ortaya geldiğine dikkati çeken Lavrentyev, “Bunlar, Suriye Kürtlerini Şam’a yönelik adım atma konusunda uyardı, Kürtlere yönelik verdikleri takviyesi durdurmakla tehdit etti. Suriyeli Kürtler, ABD’nin rehinesidir. Batılı ülkeler, Suriye’deki Kürtler üzerinde önemli baskı uyguluyor.” biçiminde konuştu.

İstanbul’da 13 Kasım’da gerçekleşen terör saldırısına değinen Lavrentyev, “Türk ortaklarımızın bilgi verdiği üzere PKK tarafından düzenlenen bu terör hücumlarının kendi başına yapılan aksiyon olduğunu düşünmüyoruz. Onlara bunun için onay verilmiştir.” tabirlerini kullandı.

Lavrentyev, Kürt sıkıntısının tahlilinin bölgedeki durumu istikrara kavuşturma konusunda yardımcı olabileceğini söyledi.

“RUSYA İLE TÜRKİYE AĞIR TEMAS HALİNDE”

Rusya’nın Türkiye ile Suriye problemiyle ilgili savunma bakanlıkları üzerinden ağır temas halinde olduklarını lisana getiren Lavrentyev, “Bu, Suriye’de tansiyonun artması ihtimalinin engellenmesini mümkün kılıyor. Ayrıyeten, istihbarat servisleri üzerinden de etkileşim sürdürülüyor. Bu, alandaki durum dahil birtakım bahislerin çözülmesine yardımcı oluyor.” dedi.

Toplantı kapsamında Türk heyetiyle de görüşmeler yaptıklarını aktaran Lavrentyev, şunları kaydetti:

“Elbette, Astana platformunu Türk meslektaşlarımızla detaylı görüşmeler yapmak ve onları karada geniş çaplı operasyonlar düzenlemekten kaçınmaya ikna etmek için kullandık. Bu operasyonun başlatılması durumunda, yalnızca Suriye’nin kuzey doğusunda değil, Orta Doğu’da da şiddet önemli biçimde artabilir. Elbette, buna müsaade verilmemesi gerekiyor. Argümanlarımızın Ankara tarafından dikkate alınacağı, mevcut sıkıntıya öbür tahlillerin bulunacağını umuyoruz.”

Putin’in Suriye Özel Temsilcisi Lavrentyev, tüm tarafları, “aşırı” güç kullanmaktan kaçınmaya çağırdıklarını vurguladı.

TÜRKİYE-SURİYE İLİŞKİLERİ

Türkiye ile Suriye ortasındaki münasebetlere de değinen Lavrentyev, iki ülkenin kademeli formda birbiriyle yakınlaşacağı umudunu paylaştı.

Lavrentyev, “Türk ve Suriye taraflarının karşılıklı adımlar atmaya hazır olmalarına dair belirtiler ile sinyallerin hakikat istikamette olduğunu düşünüyorum. Bu, sivil halkın vefatıyla ilgili trajik olayları önleyecek.” tabirlerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Suriye’deki rejimin başkanı Beşşar Esed’in ileride görüşme ihtimalini pahalandıran Lavrentyev, bunu organize etmeye hazır olduklarını ve bu istikamette çalışmalarına devam edeceklerini lisana getirdi.

“İSRAİL’DEN SURİYE’YE YÖNELİK AKINLARIN DURMASINI İSTİYORUZ”

İsrail’in Suriye’ye yönelik saldırına da değinen Lavrentyev, bu ataklara karşı olduklarını vurgulayarak, “İsrail’den Suriye’ye yönelik hava hücumları durdurmasını istiyoruz. İsrail hükümetinin bu taraftaki yaklaşımının düzeltilmesi gerekiyor” dedi.

Çin’in Suriye sıkıntısına ait Astana Formatına katılması ihtimalini de pahalandıran Lavrentyev, bunun faydalı olabileceği görüşünü paylaştı. (AA)

Paylaş:

Pars Kalsiyum Sülfatın Faydaları Nelerdir?

1-) Topraklardaki yarılma çatlamaları engeller.
2-) Bitki Besin elementlerinin alımını hızlandırır.
3-) Bünyesinde bulunan kükürt sayesinde verim artışı sağlar.
4-) Tuzlu topraklarda iyon değişimi sağlayarak tuzu topraktan uzaklaştırır.
5-) Ürün kalitesini arttırır.
6-) Ürünlerde raf ömrünü uzatır.
7-) Fenni gübrelerin yarayışlılığını arttırır.
8-) Mahsullerde minimum yüzde yirmi civarın da verim artışı sağlar.
9-) Toprakları kabartır su tutma kapasitesini önemli ölçüde arttırır.
10-) Toprak işlemede sağladığı kolaylıktan ötürü, tarım makinelerinizin yakıt tasarrufunda büyük rol alır.
11-) Topraktaki fazla rutubetin bertaraf edilmesi sonucunda çok önemli mantari hastalıkların azaltılmasında etkin rol oynar.
12-) İçeriğindeki kükürt sayesinde bitkilerin hastalık ve zirai zararlılarına karşı direncini arttırır.
13-) %29 Kalsiyum Oksit (CaO), %42 Kükürt Trioksit (SO3) içerir.
14-) Yüzeye uygulanan kalsiyum sülfat , toprağa iner ve kök büyümesinin artmasına neden olur.
15-) Tuzlu ve sodyumlu (alkali, çorak) toprakların ıslahına yardımcı olur.
16-) Kalsiyum sülfat başlıca avantajlarından biri, özellikle toprak altlarında bulunan toprak asiditesine eşlik eden alüminyum toksisitesini azaltma yeteneğidir.

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.claypacks.com,www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.kostik.net,www.copper2000.com,www.sepiyolit.net,www.magnezyumoksit.com,www.potasyumsilikat.net,

www.nanomikron.com,www.netyerim.net

Tarım Kimyasalları,Yem katkıları Mineralleri,zeolit,sepiyolit,diyatomit,kaolin,sunshield gölge tozu,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,pars sıvı kükürt,parvet hayvan yara tozu,,çinko metal tozu,demir tozu,manganez dioksit,mangan dioksit,mangan tozu,mikronize mangan,hayvan altlığı,hadjin yılan kovucu,pars lime sülfür, nano tozlar,metal tozları,maden tozları,nano partiküller,dmrsüren,dmrsüren kimya,kimyadeposu.com,çinko sülfat,bakır sülfat,mangan sülfat,magnezyum oksit,magnezyum sülfat,demir sülfat,kalsiyum oksit,kalsiyum hidroksit,potasyum silikat,potasyum hidroksit,hekzatetramin,sodyum lignosülfonat,potasyum lignosülfonat,grafit tozu,mikronize grafit,kimyadeposu.com,potasyum klorat,payet kostik,bakır tozu,alüminyum tozu,grafit,bakır sülfat,demir sülfat,magnezyum sülfat,mangan sülfat,kalsiyum sülfat,kalsiyum oksit,farma kaolen,naturel kaolen,sırlık kalsit

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu