Reina’nın sahibi Mehmet Koçarslan saldırı olacağını biliyormuş

Ortaköy’deki ünlü gece kulübü Reina bu gece 01.15 sıralarında silahlı saldırıya uğradı. Saldırgan ya da saldırganlar Kalaşnikoflarla içeri girip çevreye ateş açtılar. Saldırıda 1 polis şehit olurken 35 sivil de hayatını kaybetti. Çok sayıda kişinin de yaralandığı söyleniyor. Noel baba kıyafetli 1 kişinin kapının önündeki polisleri silahla tarayarak içeri girdiği iddia ediliyor.

Saldırının ardından bar sahibi Mehmet Koçarslan Hürriyet gazetesine açıklama yaptı. Muhabiri Toygun Atilla’ya konuşan bar sahibi Koçarslan, saldırı ihbarını daha öncesinde Amerikan istihbaratından aldıklarını söyledi. Bar sahini Koçarslan, “İçeri giren şerefsizler Kalaşnikoflarla taramışlar. Amerikan istihbaratı bunun bilgisini vermişti. 1 hafta 10 gün süreyle buralarda deniz dahil güvenlik önlemleri alındı. Sonra ne oldu? Göz göre göre bu saldırı meydana geldi.” dedi.

İşletme sahibi Koçarslan’ın açıklamalarının ardından, saldırı ihbarına rağmen yılbaşı eğlencesinin neden iptal edilmediğine dair sorular gündeme geldi. Yılbaşı için söz konusu gece kulübüne 1122 kişinin rezervasyon yaptırdığı bilgisine ulaşıldı.(yeniakit)

 

ilgili haberler