AktüelDünyaEkonomiGüncelGündemTürkiye

Rezervleri tükenen ülke IMF ile anlaştı

Paylaş:

Rezervleri tükenen ülke IMF ile anlaştı

Pakistan, Uluslararası Para Fonu’yla (IMF) kredi programını sürdürmek için anlaşmaya vardı.

Bloomberg’in haberine göre isminin açıklanmasını istemeyen bir Pakistan hükümet yetkilisi, IMF’nin nihai onayını vermesinin ardından ağustosta 1,2 milyar dolarlık bir ödeme beklendiğini söyledi.

IMF’nin kredi programının büyüklüğünü 1 milyar dolar artırarak 7 milyar dolara çıkarmayı ve Haziran 2023’e kadar uzatmayı kabul ettiği aktarıldı.

Pakistan’daki IMF temsilcileri ve ülkenin maliye bakanlığının, konuyla alakalı görüş almak için atılan e-postalara yanıt vermediği bildirildi.

KEMER SIKMA POLİTİKALARI UYGULANACAK

IMF’nin resmi internet sitesinde yapılan açıklamada da Nathan Porter’ın liderlik ettiği IMF ekibinin Pakistan’ın ekonomik programı kapsamında gerçekleştirilen görüşmeleri sonuçlandırdığı belirtildi.

Pakistan’ın zorlu bir ekonomik dönemeçten geçtiğini belirten Porter, küresel ekonomik koşulların yanı sıra iç talebi sürdürülemez bir noktaya getiren politikalar nedeniyle büyük mali ve dış açıklar verildiğini, enflasyonun yükseldiğini ve rezervlerin aşındığını söyledi.

Anlaşma kapsamında Pakistan’ın bir dizi kemer sıkma politikası uygulaması gerekecek. IMF’nin açıklamasında Pakistan hükümetinin borçlanma ihtiyaçlarının azaltılması, enerji sektöründe reformlar, enflasyonu daha makul bir noktaya getirmek için proaktif bir para politikasının öngörüldüğü belirtildi.

Yoksulluğu azaltmak ve sosyal güvenliği kuvvetlendirmek de hedefler arasında.

‘EK ÖNLEMLER İÇİN HAZIR OLUNMALI’

Açıklamada ayrıca uluslararası koşullar göz önüne alındığında Pakistanlı yetkililerin her türlü ek önlemi almaya hazır olması gerektiği vurgulandı.

Programın sürdürülebilir ve daha kapsayıcı bir büyüme için gerekli koşulları yaratacağı ifade edildi.

Mevcut döviz rezervleri ancak iki aylık ithalat giderlerini karşılayabilen Güney Asya ülkesinde söz konusu ödemenin rahatlama sağlaması bekleniyor.

Pakistan Merkez Bankası’nın döviz rezervinin 17 Haziran itibarıyla 8,2 milyar dolara gerilediği bildirilmişti.

ENFLASYON 13 YILIN ZİRVESİNDE

Pakistan’da enflasyon 13 yılın en yüksek seviyesinde. Güney Asya ülkesi, IMF’nin koşullarını karşılamak için son iki ayda elektrik tarifelerini artırdı ve dizel pompa fiyatlarını neredeyse iki katına çıkardı.

DS Oxygen Absorber Nedir ?

DS Oksijen Emici(Oxygen Absorber); bulunduğu ortamdaki oksijeni emerek %0,1 seviyelerine indiren aktif bir paketleme çözümüdür. Ürünün görevi kullanıldığı ambalajın içindeki oksijeni emerek, gıdaların bozulmasını engellemek ve buna bağlı olarak doğal bir şekilde raf ömrünü uzatıcı bir rol oynamaktır. Oksijen Emici paketlerin amacı ambalaj içerisinde ki oksijeni emmek olduğu için, dışarıdan kesinlikle içeriye oksijen girmemesi gerekmektedir .Bu sebeple minimal gözenekleri olan kısaca bariyerli olan ve geçirgen olmayan ambalaj çeşitleriyle kullanılması zorunludur. Aksi durumda Oksijen Emici kullanmış olmanın hiçbir faydası olmayacaktır. Ambalajın ağız kısmının çok iyi kapatıldığından emin olunması gerekir.

Ürün Raf Ömrünü Uzatır.

Sağlıklı Çözüm Üretir.

Ürün Kalitenizi Arttırır.

Orjinal Tat ve Lezzeti korur.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu