Rıdvan Dilmen”Büyük Oyun’u”gördü..

NTV Spor'da yorumculuk yapan Rıdvan Dilmen, hakem hatalarının ve gerginliğin bir amacı olduğunu öne sürdü.

Dilmen, “Bir tuzak var. Fenerbahçeliler ve halkımız dikkat etsin, sokağa dökmek istiyorlar. Oyuna gelmeyin, tuzağa düşmeyin. Futbol bir oyundur, alet olmayalım. Bugün F.Bahçe’ye, yarın G.Saray’a… Ben bir şeyler söylemek istiyorum, anlayın. Tesadüf mü sanıyorsunuz bunları? Ben komplo teoristi, manyak bir adam değilim” ifadelerini kullandı.

Dilmen ayrıca, Fenerbahçe’ye karşı yapılan hakem hatalarının arttığını kaydederken; “Fenerbahçe ne savaşlar gördü, bunlar tatbikat gibi geliyor Fenerbahçe’ye” diye konuştu ve devam etti:

“Bursa ilk 10 dakika korkunç arzulu başladı. Fenerbahçe’de futbolcuyu bırak forma tecrübeli. Muhteşem bir taraftar ile maç başladı. Ama çakmaklar falan bunlar doğal şeyler değil. Kadıköy’de de olsa aynı yorumu yaparım.”

“Ne oldu da Van Persie’nin cezası 24 saatte 2 maça düştü? Bursa takımı da maçı 8 kişi bitirmeliydi. İkinci sarıdan atılması gereken ve Faty de kart görmeliydi. Bir tane attın diye ikinci kırmızı kartı vermeyecek misin? Hakem! Sanane Fenerbahçe’nin kötü oyunundan. Yardımcı hakem, orta hakemin görmediği penaltıyı veriyor. Fenerbahçe kötü oynayabilir ama hakem sanane bundan.”

Rıdvan Dilmen Advoocat ile ilgili ise “Advoocat ile devam etmesin demiyorum ama beklesinler. Daha lige var. Galatasaray iyi oynadığında rakipler dayanamıyor, 4-5’lik yapıyorlar. Kjaer’in kasap bulup kolunu kestirmesi lazım, penaltı değil. 2 tane hoca Fenerbahçe’nin 2 puanını aldı. Biri hakem diğeri Advocaat.” ifadelerini kullandı.

ilgili haberler