RS FM Canlı yayınında ‘Ke-Mal Bey’

AKP Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, RS FM’de yayımlanan “Yavuz Oğhan’dan Bidebunudinle” programına telefonla konuk oldu.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun, dün yaptığı konuşmada, 17-25 Aralık sürecinde rüşvet aldığı belirtilen dört bakan hakkında inceleme yapan Meclis Araştırma Komisyonu’nun AKP’li üyelerine yönelik “Sahtekarı akladılar” demişti.

AKP Grup Başkanvekili İlknur İnceöz, sözlerine “Biz de Kılıçdaroğlu’na soruyoruz” diyerek başladı ve ekledi: “Türkiye’de bu kadar önemli gündemler varken, Türkiye’nin güneyinde terör devletçikleri kurmaya çalışan iradeler söz konusuyken, bu terör örgütleri birbiriyle ittifak halinde, birilerini maşası olmuşken, ortaya attığı iddialarla müfteri konumuna düşüren Kılıçdaroğlu, ülkemizin kendi gerçekliğinden bu kadar uzakken, milletimizle arasına bu kadar mesafe koymuşken, Atatürk’ün partisine nasıl geldiği ortadayken, kendisini vicdanı rahat mı?”

 

Yavuz Oğhan’ın programını aktaran Rusya’nın haber ajansı Sputnik, AKP’li İlknur İnceöz’ün Kılıçdaroğlu’yla ilgili yorumlarını sürdürürken, “Ke-Mal bey” ifadesini kullandığını belirtti.

Sputnik’in haberine göre; AKP’li İnceöz’ün eleştirileri şöyleydi:

“17-25 Aralık’tan sonra biz paralel yapı derken, başta kendi şahsı olmak üzere, paralel yapının gazetelerinde, televizyonlarında yayınlara çıkan, okullarına dershanelerine gidenler, kucaklarına gidenler Kılıçdaroğlu’nun partilileriydi. 15 Temmuz’dan sonra, paralel yapı dediğimizde onlara sahip çıkan Kılıçdaroğlu, Ke-Mal bey, vicdanı rahat mı?”

İnceöz’ün Kılıçdaroğlu’na yönelik ağır sözünün ardından “Rüşvet aldığı belirtilen dört bakanla ilgili verdiğiniz kararın arkasında mısınız?” sorusuna verdiği yanıt ise şöyle:

“Evet, şöyle. Konuları çarpıtmayalım. Sizi de ülkemizin gerçeklerine davet ediyorum. ABD’deki yapılan yargılamaya bakın. Varsa ambargoyla ilgili bir şey, başka Avrupa ülkelerine ne yapılıyorsa, gereğinin yapılması lazım.”

 AKP Grup Başkanvekili, sözlerini sonlandırırken, soru sorulmasına da müsaade etmedi ve Reza Zarrab davasının konuşuluyor ve “bizim gibiler tarafından konuşturuluyor” olmasının “acı” olduğunu ifade etti. İnceöz, sözlerini şöyle noktaladı:

“Emperyalist zihniyet, ülkemizin birlik ve beraberliğini tehdit etmeye kalkarken, bizim sadece bunu (Zarrab davası) konuşuyor olmamız ve sizin gibiler tarafından konuşturuluyor olması, acı. Ne yaparlarsa yapsınlar, ülkemizin birlik ve beraberliği için çalışmaya, gayret etmeye devam edeceğiz.”

Jurnalci.com

ilgili haberler