AktüelDünyaEkonomiGüncelGündemTürkiye

Rusya’nın McDonald’s’ı: Hasat yetersizliği nedeniyle patates kızartması servis edemeyeceğiz

Paylaş:

Rusya’nın McDonald’s’ı: Hasat yetersizliği nedeniyle patates kızartması servis edemeyeceğiz

ABD’li fastfood şirketi McDonald’s’ın Rusya pazarından çekilmesinin ardından el değiştiren ve Vkusno i Tochka adını alan restoranlarda yetersiz hasat nedeniyle sonbahara kadar patates kızartması servis edilemeyeceği açıklandı.

Rus işadamı Alexander Govor’un satın aldığı gıda zinciri adına Rus haber ajansı Tass’a yapılan açıklamada, 2021’in patates hasadı açısından yetersiz olması sebebiyle müşterilere patates kızartması sunulamadığı ifade edildi.

McDonald’s, Ukrayna işgalini protesto etmek amacıyla Rusya’daki hizmetlerini martta durdurmuş ve restoranlar el değiştirmişti.

PATATES KIZARTMASI SONBAHARDA MENÜYE EKLENECEK

BBC’nin haberinde gıda zincirlerinin standart patates kızartmaları için kullandıkları patatesin daha kalın versiyonu olan rustik patateslerin tedarikinin de yeterli düzeyde olmayabileceği belirtildi.

Şirket patates kızartmasının menüye sonbahara kadar yeniden eklenmesinin beklendiğini söyledi.

KÜFLÜ EKMEKLER TARTIŞMA YARATMIŞTI

Patates kızartması sıkıntısından kısa süre önce Vkusno i Tochka’nın müşterileri küfle kaplı hamburger ekmeklerinin fotoğraflarını sosyal medyada paylaşmıştı. Söz konusu fotoğraflar müşteriler arasında tartışma yaratmıştı.

Türkçe “Lezzetli ve İşte Bu Kadar” anlamına gelen Vkusno i Tochka şirketinin açıklamasında büyük oranda Rus üreticilerden patates tedarik etmeye çalışıldığı belirtildi. Bununla birlikte yerel mahsulün yerini geçici olarak alabilecek pazarlardan patates ithal etmenin de imkansız hale geldiği ifade edildi.

RUSYA TARIM BAKANLIĞI’NDAN YALANLAMA

Öte yandan Rusya Tarım Bakanlığı, Telegram’dan patates kıtlığı yaşandığına yönelik açıklamayı yalanladı.

Bakanlığın açıklamasında, “Rusya pazarı işlenmiş ürünler de dahil patates arzıyla dolu. Yeni hasattan elde edilen ürünler de zaten geliyor, bu da kıtlık olasılığını ortadan kaldırıyor” ifadeleri yer aldı.

McDonald’s, Sovyetler Birliği’nin Batı’yla daha yakın ekonomik ve kültürel bağlar kurmasının sembollerinden biri olan ilk restoranını 1990’da Moskova’da açmıştı.

Ancak fastfood devi Ukrayna işgalinin ardından diğer onlarca Batılı şirketle birlikte Rusya’dan çekildi.

Moskova halihazırda tedarik zincirlerinin işleyişini bozan yaptırımlarla karşı karşıya. Rusya ekonomisinin 2022’de yaklaşık yüzde 10 küçülmesi bekleniyor.

DS Oxygen Absorber Nedir ?

DS Oksijen Emici(Oxygen Absorber); bulunduğu ortamdaki oksijeni emerek %0,1 seviyelerine indiren aktif bir paketleme çözümüdür. Ürünün görevi kullanıldığı ambalajın içindeki oksijeni emerek, gıdaların bozulmasını engellemek ve buna bağlı olarak doğal bir şekilde raf ömrünü uzatıcı bir rol oynamaktır. Oksijen Emici paketlerin amacı ambalaj içerisinde ki oksijeni emmek olduğu için, dışarıdan kesinlikle içeriye oksijen girmemesi gerekmektedir .Bu sebeple minimal gözenekleri olan kısaca bariyerli olan ve geçirgen olmayan ambalaj çeşitleriyle kullanılması zorunludur. Aksi durumda Oksijen Emici kullanmış olmanın hiçbir faydası olmayacaktır. Ambalajın ağız kısmının çok iyi kapatıldığından emin olunması gerekir.

Ürün Raf Ömrünü Uzatır.

Sağlıklı Çözüm Üretir.

Ürün Kalitenizi Arttırır.

Orjinal Tat ve Lezzeti korur.

Pars alüminyum tozu,parsbakır tozu,Pars Çinko Tozu,Pars Grafit Tozu,Pars Kurşun Tozu,Parsdemir tozu,pars kurşun oksit,pars kurşun oksit sülyen,pars kurşun oksitmürdesenk,pars fire assay flux,pars nitrik asit,pars hidroklorik asit,parssülfürik asit,pars hidrazin hidrat,pars kaolin,parssepiyolit,sunsep,sundiyo,sunmag,pars zeolit,pars 67 mangan dioksit,pars85mangan dioksit,hadjin yılan kovucu,parsvet yara tozu,pars limesülfür,nanotozlar,yemkat.com,sunshield kaolin,sunshield sıvı kaolin,parssilisyum karbür,silisyum karbür,dmr74 mangan dioksit,pars magnezyum sülfat,parsmagnezyum sülfat anhidrat,pars magnezyum sülfat monohidrat,pars magnezyumoksit,pars bakır sülfat,pars demir sülfat monohidrat,pars kalay sökücü,parsnikel sökücü,süren vollastonit tozu,pars volfram  tozu,pars molibdentozu,pars antimon oksit,pars potasyum hidroksit,pars potasyumsilikat,kimyadeposu.com,claypacks.com,demsil silikajel,demsil kil paketi,demsilnem alıcı,nemal nem alıcı,pars sodyum metabisülfit,pars sodyum bisülfat,parsmagnezyum nitrat,pars sodyum persülfat,pars kalsiyum sülfat,pars kalsiyumsülfat dihitrat,pars hayvan altlığı,pars sodyum lignosülfonat,pars madentozları,pars metal tozları,pars yem katkıları,pars nanotozlar,pars çinkooksit,sunshield sıvı kaolen,süren titanyum tozu,pars bakır oksit,demsilsilikajel,süren otocam çizik giderici,pars seryum oksit,süren ferro vanadyumtozu,pars spekülarit,süren bit-pire kovucu,süren bakır tozu,süren teknoloji,bakır tozu,keko75kalay sökücü,kaojel tarımsal kaplama jeli,serajel sera üsüt kaplama jeli,bakırtozu,nital dağlama solüsyonu,pcb test kiti,fire assay fluks,sgs,alfredkniht,bronz tozu,ironfer ağırlık tozu,demir tozu,kurşun tozu,sarı kurşunoksit,mürdesenk,pirinç tozu,ferro alaşım tozları,nanomikron.com,nanomikronmetal tozları,muskovit,kuvars tozu,silika tozu,mika tozu,kalsine kaolin,rafinesaf kaolin,meta kaolin,dmrsüren şirketler grubu,mikronize madenler,kalsiyumoksit,kalsiyum hidroksit,claypacks oksijen emici,grafit tozu,yağlı grafit,

DMRSÜREN KİMYA LTD.ŞTİ

0216 4421200-05523307100-05325466184

www.kimyadeposu.com,www.nanomikron.com, www.claypacks.com, www.nanotozlar.com,www.netyerim.net,www.metaltoz.com

Jurnalci.com

Paylaş:

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

Başa dön tuşu